Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Podatek od emerytury do likwidacji. Polacy murem za seniorami

522
Podziel się:

Blisko 80 proc Polaków chce zwolnienia emerytów z podatków. Dzięki temu emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

Wojna o emerytów i rencistów przybiera na sile tuż przed wyborami. Każda partia ma ofertę dla seniorów
Wojna o emerytów i rencistów przybiera na sile tuż przed wyborami. Każda partia ma ofertę dla seniorów (ARKADIUSZ ZIOLEK)

Blisko 80 proc Polaków chce zwolnienia emerytów z podatków. Dzięki temu emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

Głodowe emerytury to poważny problem w Polsce. Tych najuboższych seniorów tym bardziej pogrąża galopująca drożyzna – pisze "Super Express". Od stycznia ich rachunki będę jeszcze wyższe ze względu na podwyżkę prądu, która odbije się na cenach.

Emerytury rosną symbolicznie. Sposobem na ich znaczne podwyższenie może być zwolnienie z podatku. Z badań przeprowadzonych na zlecenie "SE" przez Instytut Badań Pollster wynika, że tym, aby emeryci nie płacili podatków opowiada się 79 proc. Polaków.

Zobacz także: Najwyższe emerytury w Polsce:

Przeciw jest nie wiele więcej niż co dziesiąty. Przypomnijmy, że co miesiąc ZUS potrąca z emerytur około 20 proc. na podatki. To piąta część budżetu seniora. Zwolnienie z obciążeń podatkowych spowodowałoby, że emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

Jak pisaliśmy w money.pl, taki pomysł na reformę ma Polskie Stronnictwo Ludowe. Rządzący z PiS już raz wyrzucili pomysł do kosza, ale "ludowców" to nie zniechęca. W Sejmie czeka już obywatelski projekt ustawy, podpisany przez 140 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

emerytury
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(522)
bystra
4 lata temu
Zdecydowanie jestem Za szczególnie że już raz podatek był zabierany od wynagrodzeń czyli pieniądze odłożone na emeryturę były opodatkowane ,dlaczego ponownie odliczają podatek .Kiedyś była w zakładach tak zwana zaliczka wypłacana temu kto chciał ale podatek nie był odliczany od zaliczki tylko od pensji uważam że raz i tylko raz należy potrącać podatek
emeryt
4 lata temu
ujo pise nie popuszcza
emeryt z 2200
4 lata temu
Kto zyska KILKASET złotych???????????????
Emeryt
4 lata temu
Na całym cywilizowanym świecie pracownik składa na emeryturę,urawniłowka to poprostu okradanie tych co więcej odłożyli na rzecz tych co mniej,Podatek to nie składka zdrowotna a ta winna pozostać,w jakiej wysokości to rzecz do ustalenia.Wiele ludzi płaci groszowe składki emerytalne nie licząc się z tym co będzie później,szczególnie dotyczy to T.zw.wolnych zawodów i rzemieślników.O wysokości emerytury naleźy myśleć za młodu.Czyta się jak to biedują artyści mający niska emeryturę ale zapomnieli,ze zarabiając krocie płacili minimalne składki,tak więc potwierdza się zasada,ile idłozyłes tyle będziesz miał.Innego wyjścia nie ma.
Karola
5 lata temu
Należy i byłoby to najsprawiedliwiej, podnieść kwotę wolną od podatku... obietnica wyborcza Dudy....
...
Następna strona