Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podatek od emerytury do likwidacji. Polacy murem za seniorami

522
Podziel się

Blisko 80 proc Polaków chce zwolnienia emerytów z podatków. Dzięki temu emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

Wojna o emerytów i rencistów przybiera na sile tuż przed wyborami. Każda partia ma ofertę dla seniorów
Wojna o emerytów i rencistów przybiera na sile tuż przed wyborami. Każda partia ma ofertę dla seniorów (ARKADIUSZ ZIOLEK)
bDUfmXZx

Blisko 80 proc Polaków chce zwolnienia emerytów z podatków. Dzięki temu emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

Głodowe emerytury to poważny problem w Polsce. Tych najuboższych seniorów tym bardziej pogrąża galopująca drożyzna – pisze "Super Express". Od stycznia ich rachunki będę jeszcze wyższe ze względu na podwyżkę prądu, która odbije się na cenach.

bDUfmXZz

Emerytury rosną symbolicznie. Sposobem na ich znaczne podwyższenie może być zwolnienie z podatku. Z badań przeprowadzonych na zlecenie "SE" przez Instytut Badań Pollster wynika, że tym, aby emeryci nie płacili podatków opowiada się 79 proc. Polaków.

Zobacz także: Najwyższe emerytury w Polsce:

Przeciw jest nie wiele więcej niż co dziesiąty. Przypomnijmy, że co miesiąc ZUS potrąca z emerytur około 20 proc. na podatki. To piąta część budżetu seniora. Zwolnienie z obciążeń podatkowych spowodowałoby, że emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.

bDUfmXZF

Jak pisaliśmy w money.pl, taki pomysł na reformę ma Polskie Stronnictwo Ludowe. Rządzący z PiS już raz wyrzucili pomysł do kosza, ale "ludowców" to nie zniechęca. W Sejmie czeka już obywatelski projekt ustawy, podpisany przez 140 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUfmYaa
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(522)
dan
2 lata temu
Emerytura to świadczenie z którego już raz pobrano podatek przy odprowadzaniu składki.
emeryt
2 lata temu
lepiej podniesc kwote wolna od podatku do wysokosci jaka maja poslowie tj. ok 30 tys., bedzie to bardziej sprawiedliwe. Ci co maja niskie emerytury by nie placili podatku, a ci z wyzszymi niech zaplaca, bo dlaczego nie?
obserwator
2 lata temu
Przecież emerytura to nie jest żaden dochód aby płacić podatek dochodowy.Emeryt opapracował płacił podatki.Opodatkowanie emerytur to jest podatek od podatku czyli zwykła kradzież.Rządzący powinni się wreszcie opamiętać.
bDUfmYab
emeryt
2 lata temu
emeryt i rencista powinni tylko płacić na fundusz zdrowotny - a z podatku powinni być zwolnieni
Polka
2 lata temu
Słusznie podatek od emerytury do likwidacji
...
Następna strona