Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Forum w Davos bez przywódców Rosji

0
Podziel się:

- Władimir Putin otrzymał zaproszenie na forum, jednak nie planuje udziału w tej konferencji - poinformował rzecznik Kremla.

Forum w Davos bez przywódców Rosji
(AP/East News)

Przedstawiciele Moskwy raczej nie pojadą do Davos na zbierające się w tym szwajcarskim kurorcie 21-24 stycznia 2015 roku 45. Światowe Forum Ekonomiczne. Na razie nie wiadomo, kto będzie tam reprezentować Federację Rosyjską. - _ Prezydent Władimir Putin otrzymał zaproszenie na forum, jednak nie planuje udziału w tej konferencji _ - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Poprzednio Putin był w Davos w 2009 roku. Wygłosił wówczas przemówienie, w którym przeanalizował przyczyny globalnego kryzysu gospodarczego. W ostatnich latach najwyższym rangą przedstawicielem Rosji na forum był Dmitrij Miedwiediew. Jednak tym razem prawdopodobnie też zrezygnuje z wyjazdu. W każdym razie rzeczniczka premiera FR Natalia Primakowa przekazała, że nie zdecydowano jeszcze, kto będzie stać na czele delegacji Rosji.

Wiadomo natomiast, że do Davos wybierają się przedstawiciele rosyjskich banków państwowych - WTB, Sbierbanku i WEB - objętych sankcjami nałożonymi na Rosję przez USA i Unię Europejską z powodu agresywnej polityki Moskwy wobec Ukrainy.

Sytuacja na Ukrainie będzie zapewne jednym z głównych tematów rozmów kuluarowych podczas styczniowego forum. Zwykle w konferencjach w szwajcarskim kurorcie uczestniczy około 2,5 tys. osób - polityków, biznesmenów, naukowców i dziennikarzy. W 2014 roku przez Davos przewinęło się 40 szefów państw.

W tradycyjnym raporcie opublikowanym przed Światowym Forum Ekonomicznym podano, że wzrost nierówności i bezrobocie, to główne wyzwania, na jakie wskazują dziś światowi przywódcy.

Obok tych problemów, związanych bezpośrednio ze stanem gospodarki, wśród 10 głównych kwestii do rozwiązania w 2015 roku dokument wymienia napięcia geopolityczne. W raporcie podkreślono, że napięcia te są jedną z najważniejszych kwestii, którymi powinni się zająć uczestnicy debat w Davos.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin znowu wybrany Człowiekiem Roku Na drugim miejscu znalazł się minister obrony Siergiej Szojgu, a na trzecim minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
To prawdziwa twarz Rosji i intencje Putina Zachód utracił nadzieje na konstruktywną współpracę z Rosją.
"Merkel sfrustrowana postawą Putina". Sankcje działają, ale... Minął rok od wybuchu ukraińskiego kryzysu. Dla stosunków rosyjsko-niemieckich był on krytyczny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)