Notowania

nord stream
07.11.2015 19:48

Gazociąg Nord Stream: ładunek wybuchowy w pobliżu magistrali

Odkrycia dokonano w czasie dorocznej kontroli stanu technicznego morskiej infrastruktury drugiej nitki Gazociągu Północnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Wstrzymano dostawy gazu płynącego przez drugą nitkę gazociągu Nord Stream. Bezpośrednim powodem jest ładunek wybuchowy znaleziony w pobliżu magistrali. Był umieszczony na dronie do prac pod wodą. Trwa sprawdzanie, skąd pochodzi materiał wybuchowy.

aktualizacja 21:18

Odkrycia dokonano w czasie dorocznej kontroli stanu technicznego morskiej infrastruktury drugiej nitki Gazociągu Północnego. Według informacji operatora, przerwa w dostawie gazu może skutkować zmniejszeniem przepustowości w Greisfaldzie. Tam błękitne paliwo trafia do niemieckiego gazociągu OPAL.

- Szczegółowa informacja na ten temat zostanie podana tak szybko, jak to możliwe – informuje OPAL Gastransport GmbH, operator magistrali o tej samej nazwie pod kontrolą niemieckiego BASF i rosyjskiego Gazpromu.

Jeśli przerwa potrwa dłuższy czas, Niemcy będą zmuszone skorzystać z dostaw surowca przez Gazociąg Jamalski, ciągnący się przez Polskę.

Zobacz także:

Tagi: nord stream, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz