Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Ukrainy może się załamać? Potrzebna pomoc MFW

0
Podziel się:

Financial Times zauważa, że poza pomocą finansową dla Ukrainy, państwa Zachodu muszą podtrzymywać presję na Rosję.

Gospodarka Ukrainy może się załamać? Potrzebna pomoc MFW
(UPG / Reporter)

Konflikt na wschodzie Ukrainy, jako starcie sił Kijowa z Moskwą, może rozlać się na cały region. Aby do tego nie dopuścić Zachód musi zwiększyć pomoc finansową dla Ukrainy i zniechęcić Rosję do dalszej eskalacji wojny - pisze w poniedziałek _ Financial Times _.

Londyński dziennik w komentarzu redakcyjnym podkreśla, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna i nie można, wbrew temu co mówią władze Rosji, traktować jej w kategoriach wojny domowej. Moskwa do tego cały czas zaprzecza, jakoby po stronie separatystów walczyli jej żołnierze, a ostatnie wystąpienia tamtejszego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa przypominają te z _ czasów (Leonida) Breżniewa _.

W związku z taką sytuacją Zachód i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) muszą znacząco wzmocnić pomoc finansową dla Ukrainy, aby nie dopuścić do załamania się tamtejszej gospodarki. _ Jeżeli dojdzie na Ukrainie do załamania gospodarczego, to (prezydent Rosji Władimir) Putin osiągnie swój cel i doprowadzi do osłabienia sąsiedniego kraju _ - ocenia _ FT _.

Dziennik dodaje, że poza pomocą finansową dla Ukrainy, państwa Zachodu muszą podtrzymywać presję na Rosję i w razie konieczności nałożyć na nią nowe sankcje.

_ (Kanclerz Niemiec Angela) Merkel miała rację, mówiąc w weekend w Monachium (podczas debaty na temat Ukrainy), że Zachód wygrał zimną wojnę nie tylko środkami wojskowymi, ale także wysiłkiem finansowym. Europa i USA muszą być przygotowane na podobne rozszerzenie boju _ - podkreśla _ FT _.

Londyński dziennik ocenia, że nadal są pewne szanse na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu i w tej kwestii bardzo ważne będą środowe rozmowy na szczycie w stolicy Białorusi - Mińsku. Jednak jeżeli dialog zawiedzie, to Zachód powinien przygotować się także na jeszcze jedno rozwiązanie - ograniczone wsparcie dla Kijowa w postaci dostaw broni o charakterze obronnym. Wzmocnienie ukraińskiego potencjału zbrojnego pomoże w ograniczeniu działań prorosyjskich separatystów i pomnoży koszty finansowe, jakie ponosi Rosja, wspierając ich.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;rosja;zamrozila;pomoc;finansowa,20,0,1482004.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja zamroziła pomoc finansową dla Ukrainy
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m319263.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja-na-ukrainie-kleska-rozmow,129,0,1706369.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spotkanie głów państw zakończone bez efektów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/242/m285170.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reformy-na-ukrainie-leszek-balcerowicz,214,0,1703126.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Balcerowicz przeprowadzi kolejną "terapię szokową"?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/23/m332823.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obwe-na-ukrainie-grupa-kontaktowa,162,0,1703074.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pomoc dla Ukrainy. Nowe zalecenia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)