Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Ile zarabiają emigranci z Polski? Do kraju przysłali niemal 7 mld dolarów

40
Podziel się:

Emigranci z Polski pracujący za granicą przysłali w zeszłym roku do kraju 6,9 mld dolarów - wynika z danych Banku Światowego. Jedna trzecia tej kwoty trafiła do nas z Niemiec.

Ile zarabiają emigranci z Polski? Do kraju przysłali niemal 7 mld dolarów
(pixabay.com)

Jak informuje Forsalpowołując się na dane z ONZ, niemal ćwierć miliarda osób żyje i pracuje w innym kraju, niż się urodziło. Wielu z nich przeprowadziło się za pracą i nadal wspiera finansowo rodziny i bliskich, którzy pozostali w kraju.

Bank Światowy szacuje, że suma przekazów pieniężnych wyniosła w zeszłym roku 583 mld dolarów. Najwięcej światowych emigrantów mieszka w Stanach Zjednoczonych - 19 procent. Wysłali w zeszłym roku 133,5 mld dolarów. Najwięcej, bo ponad 24 mld, trafiło do Meksyku.

W porównaniu z tymi sumami Polska wygląda skromnie, ale i do nas trafia część tego tortu. Największy strumień pieniędzy płynie do nas z Niemiec, skąd otrzymaliśmy 2,1 mld dolarów. Z Wielkiej Brytanii do Polski trafiło ponad 1,1 mld dolarów. Nieco mniej, bo 912 mln dolarów otrzymujemy z USA. Następne w kolejności są Kanada z kwotą 248 mln dolarów i Ukraina - 242 mln dolarów.

Nasz kraj także jest celem emigrantów zarobkowych. W zeszłym roku wytransferowano z naszego kraju blisko 1,5 mld dolarów. Najwięcej trafiło do Francji - 324 mln dolarów, i do Niemiec - 296 mln dolarów. Na Ukrainę popłynęło 233 mln, na Litwę 121 mln dolarów, a do Belgii - 93 mln dolarów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(40)
sm
7 lat temu
Szacunki znacznie zaniżone. Same tylko Złote Pociągi: Berlina - Kostrzyn oraz Berlin - Szczecin codziennie zwożą do Polski pieniądz, o którym ONZ nigdy się nie dowie.
obserwator
7 lat temu
Transfery z Polski do takich krajów jak Niemcy i Francja i takie kwoty to chyba transferują supermarkety całe sieci a nie ludzie prywatni . Ktoś chce chyba z obywateli grzecznie mówiąc wprowadzić w błąd !!
Hmm
7 lat temu
Ukraina przysyła do polski pieniądze ?!! To u nich takie bogactwo ze tutaj wysyłają kasę ???
mormon 555
7 lat temu
czesc! ostatnio bylem w Polsce i chcialem kogos do odkopania fundamentow 10 m dl . Dawalem 25/godz nie znalazlem nikogo ,probowalem zarazic tematem pracownika skladu budowlanego dawalem 30zl/godz bez echa. Jestem wI Irlandii 9 lat ale tutaj nikt tak nie olewa pracy jak w Polsce.
aaaa
7 lat temu
mam juz 53 lata i caly czas tylko kazdy rzad mowi ze bedzie lepiej a jest gorzej i to bardzo
...
Następna strona