Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycja Airbusa w Radomiu. Będą nowe miejsca pracy

0
Podziel się:

Koncern wybuduje fabrykę i zatrudni około 250 osób.

Inwestycja Airbusa w Radomiu. Będą nowe miejsca pracy
(Igge/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEIRCmnF

Sprawa jest przesądzona. Jedna z polskich fabryk Airbus Helicopters powstanie w Radomiu. Koncern wybuduje fabrykę i zatrudni około 250 osób. Samorząd ma odpowiedni teren i jest gotów na przyjęcia inwestora.

Airbus współpracuje w Polsce z trzema uczelniami, w tym z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. To tu m.in. są opracowywane systemy sterowania, czyli tzw. autopiloty oraz systemy antywibracyjne. Zdaniem Radosława Witkowskiego, prezydenta miasta, wybór Airbusa to również ogromna zasługa uczelni.

- Wielka historyczna chwila. Airbus Helicopters zdecydował o tym, że jedna z fabryk, która będzie produkowała dynamiczne części do wirników, zostanie zlokalizowana w Radomiu. Chciałbym tu szczególnie podkreślić rolę naszego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego. To było nieodzowne. Współpraca UTH z Airbusem Helicopters była bardzo mocno chwalona.

bEIRCmnH

Zakłady Airbusa mają powstać także w Łodzi i w Dęblinie.

Miesiąc temu firma Airbus Helicopters wygrała przetarg na dostawę helikopterów dla polskiej armii. Sprzęt musi przejść jeszcze fazę testów. Jeśli te okażą się pomyślne Polska zamówi 50 śmigłowców za około 13 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl

bEIRCmnN
bEIRCmoi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)