Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Inwestycje w nieruchomości dobrą lokatą kapitału

1
Podziel się:

Rynek nieruchomości w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat nieustannie odnotowuje wzrosty. Segment inwestycji apartamentowych stanowi obecnie kilka procent całej oferty mieszkaniowej w kraju. Pomimo że rynek luksusowych nieruchomości w Polsce, w porównaniu z rynkiem Europy Zachodniej, znajduje się jeszcze w fazie rozwoju, to i tak ma już wielu swoich zwolenników.

Barbara Klassek
Barbara Klassek

( http://static1.money.pl/i/h/78/b387406.jpg Barbara Klassek )Rynek nieruchomości w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat nieustannie odnotowuje wzrosty. Segment inwestycji apartamentowych stanowi obecnie kilka procent całej oferty mieszkaniowej w kraju. Pomimo że rynek luksusowych nieruchomości w Polsce, w porównaniu z rynkiem Europy Zachodniej, znajduje się jeszcze w fazie rozwoju, to i tak ma już wielu swoich zwolenników.

W ostatnim czasie Warszawa wzbogaciła się o kolejne wyjątkowe adresy w segmencie premium. Doskonałym przykładem inwestycji, będącym kwintesencją pojęcia luksusowe apartamenty jest aktualna kameralna realizacja spółki Eko-Park – Finale Apartments – zlokalizowana w sąsiedztwie warszawskiego Pola Mokotowskiego. O tendencjach panujących na rynku, inwestycji oraz spółce Eko-Park opowie Barbara Klassek, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Eko-Park.

Czy inwestowanie w luksusowe nieruchomości jest popularne? Jakie trendy obserwuje Pani na warszawskim rynku? Czego szukają klienci?

Od kilku lat obserwujemy wzrost zarobków oraz poziomu życia w Polsce. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, rośnie popyt na inwestowanie w nieruchomości, szczególnie te z segmentu premium. Mają one na celu z jednej strony zaspokoić potrzeby mieszkaniowe właścicieli, z drugiej natomiast, podkreślić ich wysoki status społeczny. Nabywcy nieruchomości z segmentu premium częściej niż kupcy innych mieszkań postrzegają nieruchomości, jako doskonały produkt inwestycyjny lub lokatę kapitału. Warto podkreślić, że zgodnie z szacunkami luksusowe lokale będą stanowić coraz istotniejszy element portfela inwestycyjnego dobrze sytuowanych Polaków. Ostatnie lata na polskim rynku pokazały, że apartamenty w najlepszych lokalizacjach utrzymują swoją wysoką wartość. Dodatkowo z naszych obserwacji wynika, że zdecydowana większość klientów Eko-Parku kupuje apartamenty za gotówkę, co może potwierdzać, że traktują kupowany lokal jako lokatę kapitału.

O atrakcyjności oraz popularności nieruchomości z segmentu premium stanowią: unikatowość, prestiż, butikowy charakter oraz najwyższy standard wykonania. Takie projekty zlokalizowane są często w centrum miasta lub w jego bliskości. Charakteryzują się także bardzo ciekawą i unikatową architekturą. Na duże zainteresowanie inwestycjami w segmencie luksusowych nieruchomości wpływ ma również stosunkowo ograniczona oferta realizacji inwestycji tego typu – prestiżowych adresów na rynku mieszkaniowym jest niewiele.

W ostatnich latach wybudowano w Polsce kilka prestiżowych inwestycji w segmencie premium. Kolejne projekty są w fazie realizacji. Dobrym przykładem są realizowane właśnie przez Eko-Park kameralne rezydencje Finale Apartments, liczące jedynie 27 lokali – to nie lada gratka dla inwestorów. Projekt wykonywany jest w najwyższym standardzie wykończenia, gwarantuje niepowtarzalną architekturę, nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania technologiczne oraz najwyższy komfort dla mieszkańców. Ich najwyższą jakość gwarantuje firma z grupy Eko-Park, jeden z czołowych deweloperów w stolicy, specjalizujący się w prestiżowych inwestycjach mieszkaniowych.

Czym wyróżnia się spółka Eko-Park na tle innych deweloperów w Polsce?

Eko-Park S.A. jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów w Polsce. Spółka powstała w 1996 roku w Warszawie w celu realizacji prestiżowych inwestycji w rejonie ulic: Chodkiewicza, Rostafińskich i Biały Kamień. Z końcem 2015 roku włączyła w swoje struktury Acar Developer, działającą w Krakowie spółkę deweloperską Grupy Zasada. Zrealizowała ona ponad 800 mieszkań i apartamentów głównie w kompleksach o niskiej intensywności zabudowy, położonych w atrakcyjnych dzielnicach miasta, jak również szereg obiektów o przeznaczeniu komercyjnym.

W Eko-Parku zatrudniamy zespół osób, których umiejętności i doświadczenie zawodowe gwarantują należytą realizację inwestycji. W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy kilkanaście ekskluzywnych projektów mieszkaniowych w Warszawie oraz obiektów o przeznaczeniu komercyjnym.

Eko-Park to ponad 20 lat doświadczenia w realizacji około 2 100 apartamentów. Nasze warszawskie i krakowskie inwestycje były wielokrotnie wyróżnione licznymi prestiżowymi nagrodami. Poprzednia stołeczna inwestycja – Grazioso Apartamenty – również będąca częścią osiedla Eko-Park, otrzymała dyplom uznania w konkursie „Budowa Roku 2012” w kategorii – budynki mieszkalne osiedlowe. Projekt Grazioso Apartamenty powstał w czołowej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates (autorzy wcześniejszych projektów mieszkaniowych Eko-Park). To wyjątkowe wyróżnienie, promujące nowoczesne rozwiązania technologiczne i wysoką jakość wykonania, przyznawane jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Miejskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Inwestycją, którą realizujemy obecnie jest Finale Apartments. Przykładamy ogromną wagę do spójności urbanistycznej i stylistycznej naszych projektów, piękna inwestycji i komfortu dla mieszkańców. Tym samym zapraszamy do współpracy wybitnych architektów z kraju i zagranicy. Kameralne rezydencje Finale Apartments zostały stworzone w renomowanej pracowni KUL Architekci. Z niezwykłą starannością zaprojektowano także otoczenie rezydencji, uwzględniając nietypowe rozwiązania w zakresie małej architektury i oświetlenia.

Jaka jest Wasza definicja wyjątkowego miejsca dla inwestycji mieszkaniowej?

Deweloperzy chętnie sięgają po wyrażenia „unikatowa lokalizacja, bliskość natury”, często jednak na wyrost. Z realizowanych obecnie w Warszawie inwestycji, jedynie Finale Apartments, kameralna inwestycja mieszkaniowa przy ul. Chodkiewicza na Mokotowie może pochwalić się wyjątkową lokalizacją w otulinie parku i bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, jednego z największych warszawskich terenów zielonych, ulubionego miejsca spotkań i relaksu warszawiaków. Podniebne apartamenty w drapaczach chmur to symbol bogactwa i prestiżu, ale prawdziwe piękno i komfort życia znaleźć można tylko w kameralnych lokalizacjach w bliskości natury. Przestrzeń, oddech i wszechobecna zieleń na wyciągnięcie dłoni – i to wszystko w ścisłym centrum stolicy – stanowią połączenie niezwykle rzadkie, praktycznie już niespotykane, przesądzające o tym, że inwestycja jest absolutną perłą na warszawskiej mapie nieruchomości. Dodatkowo Mokotów to miejsce, gdzie zawsze można spotkać kogoś wyjątkowego. Gromadzi się tam elita biznesowa,
polityczna i artystyczna kraju.

Finale Apartments będzie wyjątkowym miejscem, zarówno dla profesjonalistów, biznesmenów, jak i artystów i ich rodzin, tych wszystkich, którzy cenią sobie kontakt z naturą, prywatność i spokój, pozostając w bliskości kulturalnych atrakcji stolicy. Te unikatowe apartamenty to ostatnia okazja dla koneserów Mokotowa, aby dołączyć do mieszkańców elitarnego warszawskiego osiedla. Projekt realizowany w najwyższym standardzie wykończenia, gwarantuje niepowtarzalną architekturę, nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania technologiczne oraz najwyższy komfort dla mieszkańców.

Jak w kontekście luksusowych apartamentów rozumiany jest komfort ich mieszkańców?

Butikowa inwestycja Finale Apartments to maksymalnie 27 ekskluzywnych lokali o zróżnicowanym metrażu – od 147,80 do 477,90 m2. W każdym z budynków będzie jedynie 8-9 apartamentów. Lokale wyróżniają się przestronnymi wnętrzami, dużymi tarasami i ogrodami zimowymi. Formuła open space daje właścicielom swobodę nieograniczonej aranżacji lokalu. Mieszkańcy trzeciego piętra znajdą relaks i ukojenie w zielonym ogrodzie na dachu rezydencji. Do dyspozycji mieszkańców będzie również dwupoziomowy parking podziemny, sala ćwiczeń i relaksu, a o ich potrzeby zadba opieka concierge. Nasi klienci doceniają również zastosowanie w inwestycji najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i podnoszących komfort życia, które służą mieszkańcom i środowisku naturalnemu, takich jak system grzewczy nowoczesnej generacji LogoTerma. Apartamenty zostaną wyposażone również w instalację wody lodowej.

Więcej dowiesz się pod nr telefonu 607 609 883 i na www.finaleapartments.pl

Artykuł sponsorowany

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(1)
Niemog
8 lat temu
Nie chce mi sie nawet tego komentowac... A od kilku lat wzrosty to sa ale wylotow z tego grajdolu na zachod.