Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kierownictwo PiS rekomenduje wycofanie projektu o podwyżkach

4
Podziel się:

Kierownictwo PiS rekomenduje posłom partii wycofanie projektu ws zmian w wynagrodzeniach m.in. premiera i ministrów - dowiedziała się PAP od polityków PiS z władz partii. W tej sprawie zebrało się w środę po południu prezydium klubu PiS.

Kierownictwo PiS rekomenduje wycofanie projektu o podwyżkach
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Według informacji uzyskanych przez PAP, we wtorek późnym wieczorem spotkało się ścisłe kierownictwo PiS, które skrytykowało zaprezentowany wcześniej we wtorek projekt; zarzucono klubowi brak konsultacji z władzami partii.

Pierwsze czytanie projektu, który przewiduje, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej, Sejm przeprowadził we wtorek wieczorem. Projektowane rozwiązanie dotyczyć ma m.in. prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, posłów i senatorów. Gdyby proponowane rozwiązania weszły w życie, to przy obecnych wskaźnikach gospodarczych, oznaczałoby to m.in. kilkutysięczne podwyżki wynagrodzenia premier i ministrów.

Projekt obejmuje też osoby, które podlegają ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, czyli m.in. wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP. Projekt przewiduje również wprowadzenie wynagrodzenia dla małżonki prezydenta. Miałoby ono wynosić 55 proc. wynagrodzenia przysługującego prezydentowi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Qłality
8 lat temu
Bajka Sułtana Kaczyńskiego o niewiedzy na temat podwyżek rządu :-) W podziękowania wzruszony lud wniesie go wkrótce na tron poszydłowy.
Edriu
8 lat temu
Moim zdaniem to Polacy powini głosować czy im się należy ta podwyżka a robiom co chcą masakra
mrjarwit
8 lat temu
Wystraszyli się reakcji swoich popleczników?! Konus by stracił poparcie?! A tak fajnie się zanosiło a tu prrrr!
tylko komenta...
8 lat temu
Komentarze które nie krytykują PiS wyparowywują hahaha