Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

KNF wpisała trzy nowe firmy na listę ostrzeżeń publicznych

20
Podziel się:

Uwaga na te firmy! MarketOnUs Ltd, Violet Earl Asset Management Ltd. oraz International Transfer Arkadiusz Radwański zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF wpisała trzy nowe firmy na listę ostrzeżeń publicznych
(Artur Zawadzki/REPORTER)

Uwaga na te firmy! MarketOnUs Ltd, Violet Earl Asset Management Ltd. oraz International Transfer Arkadiusz Radwański zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych - podała Komisja Nadzoru Finansowego.

Firmy, które trafiły na listę ostrzeżeń to MarketOnUs Ltd z siedzibą przy Ajeltake Road, Ajeltake Island, MH 96960 Majuro, Republika Wysp Marshalla (strona internetowa: fxonus.com), a także Violet Earl Asset Management Ltd (strona internetowa: violetearl.com).

Podstawą wpisania obu jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF).

Trzecia wpisana firma to International Transfer Arkadiusz Radwański - "Intransfer24". Podstawą jest podejrzenie o nieuprawnioną działalność "w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego".

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
żenada
5 lata temu
Tak to jest jak się korzysta z firm bez zezwolenie KNF na działalność... Sami sobie winni...
Niestety Pola...
5 lata temu
Czy KNF bierze odpowiedzialność jeżeli się pomyli co jest częste a firma splajtuje - oczywiście że nie. Wystarczy wysłac anonim do KN[QUOTE] Podstawą wpisania obu jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi [/QUOTE] Postępowanie sądowe ile czasu trwa w Polsce każdy wie. Ciągnie się latami. Ostatnio po 19 latach procesowania się pewien przedsiębiorca wygrał sprawy z Urzędem Skarbowym. I co z tego firmy i tek już nie ma. Wystarczy że KNFwpisze cię na listę ostrzeżeń i zapomnij że gdziekolwiek (na świecie) dostaniesz kredyt bankowy na działalność.
Gosia
5 lata temu
A KIEDY ZLIKWIDUJĄ PARABANKI
Gosia
5 lata temu
A KIEDY ZLIKWIDUJĄ PARABANKI
qsqs
5 lata temu
Nie żałuję ANI JEDNEGO "klienta" Amber Gold czy tych obecnie wskazanych przez KNF "geszeftów". "Głupich nie sieją"