Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd stawia na gospodarkę. Morawiecki pokaże, co planuje

12
Podziel się:

W piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. O powołaniu nowego ciała poinformowała w środę premier Beata Szydło. Na czele Komitetu Ekonomicznego stanął wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet ma pomóc w koordynacji prac związanych z realizacją planu, którego jest autorem.

Rząd stawia na gospodarkę. Morawiecki pokaże, co planuje
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)

W piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. O powołaniu go poinformowała w środę premier Beata Szydło.

Na czele Komitetu Ekonomicznego stanął wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet ma pomóc w koordynacji prac związanych z realizacją planu, którego jest autorem.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w piątek poznamy także harmonogram prac gospodarczych rządu do końca roku. Dowiemy się między innymi, kiedy zostanie zaprezentowana tak zwana "konstytucja dla biznesu".

Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz wskazuje, że powołanie Komitetu jest sygnałem, że rząd stawia na gospodarkę. Ekspert dodaje, że plan Morawieckiego jest polskiej gospodarce potrzebny, bo dynamika inwestycji rozczarowuje, a tempo wzrostu gospodarczego jest relatywnie wysokie, ale wciąż niższe od oczekiwań polityków partii rządzącej.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Leon Z
8 lat temu
Szkoda, że ten megaloman nie rozumie, że od planów to są firmy prywatne, a on jest tylko od tego, aby im ułatwić realizację, a najlepiej po prostu nie przeszkadzać.
Bicznapis
8 lat temu
Był taki jeden co planował pierdnąć i się zesr..ł to samo będzie z Morawieckim ,gledzi już prawie rok efektów nie widać żadnych od gatki nic jakos nie przybywa
Bydgoszcz
8 lat temu
Bardzo dobry minister. Tyle lat zmarnowanych z tym Rostowskim było. On nawet po Polsku dobrze nie umiał mówić.
SClub
8 lat temu
ale do konca roku odliczajac dni wolne + Christmas - de facto w grudni jest stop - to jakos miesiac zostal. biorac jedno spotkanie tygodniowo , naro si ten komitet. narobi.
Tadeusz
8 lat temu
Uwolnić złotego!!! Zaprzestać obowiązkowego skupu walut od kantorów i firm przez NBP co doprowadziło do czterokrotnego niedowartościowania złotego w stosunku do głównych walut i zmusiło miliony Polaków do emigracji zarobkowej.