Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Coraz więcej Rosjan?

0
Podziel się:

Kijowskie władze potwierdzają, że Moskwa zwiększyła swoją obecność na wschodzie kraju.

Konflikt na Ukrainie. Coraz więcej Rosjan?
(PAP/EPA)

Kijowskie władze potwierdzają, że Moskwa zwiększyła swoją obecność na wschodzie Ukrainy i przy jej granicach. Taką informację przekazały Ministerstwo Obrony i Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Ukraińskie władze informują, że nadal przestrzegają zawieszenia broni, tak jak zapisano to we wrześniowych porozumieniach z Mińska. Wiceminister obrony Petro Meched powiedział, że za to Rosjanie nadal aktywnie działają na Wschodzie.

- _ Nasz wywiad potwierdza informacje o koncentracji wojsk rosyjskich w obwodach donieckim i ługańskim, a także przy granicy. My te dane analizujemy, przygotowujemy decyzje. Porozumień z Mińska Moskwa nie przestrzega _ - powiedział.

Rosjanie prowadzą także rozpoznanie lotnicze na terytoriach kontrolowanych przez władze w Kijowie, między innymi, w okolicach Mariupola. W ciągu ostatniej doby zanotowano 5 takich przypadków.

Zwiad poprzedza późniejszy ostrzał ze strony separatystów. W ciągu 24 godzin w Zagłębiu Donieckim zginęło 2 ukraińskich żołnierzy, 9 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt na Ukrainie. Juncker zapowiada wizytę Zgadza się, że tam pojadę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem - powiedział na konferencji prasowej
Testują rakiety do transportu głowic jądrowych Siniewa może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.
Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki Są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)