Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
05.11.2014 14:49

Konflikt na Ukrainie. Coraz więcej Rosjan?

Kijowskie władze potwierdzają, że Moskwa zwiększyła swoją obecność na wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kijowskie władze potwierdzają, że Moskwa zwiększyła swoją obecność na wschodzie Ukrainy i przy jej granicach. Taką informację przekazały Ministerstwo Obrony i Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Ukraińskie władze informują, że nadal przestrzegają zawieszenia broni, tak jak zapisano to we wrześniowych porozumieniach z Mińska. Wiceminister obrony Petro Meched powiedział, że za to Rosjanie nadal aktywnie działają na Wschodzie.

- _ Nasz wywiad potwierdza informacje o koncentracji wojsk rosyjskich w obwodach donieckim i ługańskim, a także przy granicy. My te dane analizujemy, przygotowujemy decyzje. Porozumień z Mińska Moskwa nie przestrzega _ - powiedział.

Rosjanie prowadzą także rozpoznanie lotnicze na terytoriach kontrolowanych przez władze w Kijowie, między innymi, w okolicach Mariupola. W ciągu ostatniej doby zanotowano 5 takich przypadków.

Zwiad poprzedza późniejszy ostrzał ze strony separatystów. W ciągu 24 godzin w Zagłębiu Donieckim zginęło 2 ukraińskich żołnierzy, 9 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt na Ukrainie. Juncker zapowiada wizytę Zgadza się, że tam pojadę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem - powiedział na konferencji prasowej
Testują rakiety do transportu głowic jądrowych Siniewa może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.
Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki Są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie.
Tagi: konflikt na ukrainie, wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz