Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pekao blokuje konto Astaldi. "Z tego może być międzynarodowy skandal"

37
Podziel się:

Bank Pekao SA zablokował konto firmy Astaldi, na które wpływały pieniądze za budowę drugiej linii warszawskiego metra. - To oznacza de facto wstrzymanie prac - mówią nieoficjalnie pracownicy włoskiej firmy.

Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra
Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra (Andrzej Iwanczuk)
bEEqBnLV

Astaldi w tej chwili buduje odcinek metra w Warszawie, który ma połączyć Pragę z Targówkiem. Jak informuje jednak radio RMF, przez blokadę kont bankowych dalsze prace są pod znakiem zapytania. - To oznacza blokadę budowy metra. Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni - powiedział z kolei anonimowo pracownik włoskiej firmy serwisowi Forsal.

Rzecznik Astaldi na Polskę w reakcji na blokadę napisał na swoim profilu na Twitterze, że "z tego może być międzynarodowy skandal”. Potem dodawał jednak w rozmowach z dziennikarzami, że zablokowanie konta może być wynikiem problemów technicznych. Wpisu o skandalu jednak póki co nie skasował. Bank Pekao SA natomiast nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o przyczyny blokady. Zasłonił się przy tym tajemnicą bankową.

bEEqBnLX
Zobacz także: Budowa metra: mieszkańcy kamienicy na Pradze-Północ muszą się przeprowadzić. Zobacz wideo:

W problemy techniczne jednak nie każdy wierzy, bo kłopoty Włochów na całym świecie bynajmniej tajemnicą nie są. Firma jest w trakcie restrukturyzacji, a agencja Fitch obniżyła niedawno rating Astaldi do poziomu C. Firma jednak niedawno zapewniała, że kluczowe polskie inwestycje, takie jak budowa metra oraz południowej obwodnicy Warszawy, w żaden sposób zagrożone nie są.

Włoska firma niedawno też wycofała się z budowy tunelu w Świnoujściu. Lokalne władze mówiły, że w pewnym momencie pracownicy spółki po prostu przestali odbierać telefony.

bEEqBnMd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEqBnMy
inwestycje
wiadomości
KOMENTARZE
(37)
Kurek
3 lata temu
Jak tam? Guział i Jaki już w AKCJI WYBORCZEJ?
xxx
3 lata temu
Same trolle tutaj. Chłopaki bujać się.
krzycho
3 lata temu
Włosi są na skraju bankructwa!! cała ich gospodarka jest najbardziej zadłużona w europie TO DRUGA GRECJA. Jak pierdyknie to cała strefa euro się posypie I DOBRZE
bEEqBnMz
PJB
3 lata temu
Na blokadę konta każdy bank musi mieć decyzję właściwego organu jak sąd, prokurator, komornik. Ciekawe kto to był w tym przypadku bo chyba nie telefon od przyjaciela.
mieszkaniec
3 lata temu
jak zwykle gronkiewicz i ratusz klamaly ze nie ma problemów z budowa metra i POW. Ale co sie dziwic hgw i PO klamaly od zawsze. Tylko lemingi dały sie nabrac temu babsku na 2 krzesłach szerokiej.
...
Następna strona