Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekao blokuje konto Astaldi. "Z tego może być międzynarodowy skandal"

37
Podziel się

Bank Pekao SA zablokował konto firmy Astaldi, na które wpływały pieniądze za budowę drugiej linii warszawskiego metra. - To oznacza de facto wstrzymanie prac - mówią nieoficjalnie pracownicy włoskiej firmy.

Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra
Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra (Andrzej Iwanczuk)
bDASnxTV

Astaldi w tej chwili buduje odcinek metra w Warszawie, który ma połączyć Pragę z Targówkiem. Jak informuje jednak radio RMF, przez blokadę kont bankowych dalsze prace są pod znakiem zapytania. - To oznacza blokadę budowy metra. Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni - powiedział z kolei anonimowo pracownik włoskiej firmy serwisowi Forsal.

Rzecznik Astaldi na Polskę w reakcji na blokadę napisał na swoim profilu na Twitterze, że "z tego może być międzynarodowy skandal”. Potem dodawał jednak w rozmowach z dziennikarzami, że zablokowanie konta może być wynikiem problemów technicznych. Wpisu o skandalu jednak póki co nie skasował. Bank Pekao SA natomiast nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o przyczyny blokady. Zasłonił się przy tym tajemnicą bankową.

bDASnxTX
Zobacz także: Budowa metra: mieszkańcy kamienicy na Pradze-Północ muszą się przeprowadzić. Zobacz wideo:

W problemy techniczne jednak nie każdy wierzy, bo kłopoty Włochów na całym świecie bynajmniej tajemnicą nie są. Firma jest w trakcie restrukturyzacji, a agencja Fitch obniżyła niedawno rating Astaldi do poziomu C. Firma jednak niedawno zapewniała, że kluczowe polskie inwestycje, takie jak budowa metra oraz południowej obwodnicy Warszawy, w żaden sposób zagrożone nie są.

Włoska firma niedawno też wycofała się z budowy tunelu w Świnoujściu. Lokalne władze mówiły, że w pewnym momencie pracownicy spółki po prostu przestali odbierać telefony.

bDASnxUd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDASnxUy
inwestycje
wiadomości
KOMENTARZE
(37)
ip
2 lata temu
Czyja to wina? Czy wiadukty koło Częstochowy są już zapłacone? To nie włoska firma buduje a najmici- polskie firmy bez zapłaty od Włochów. A Polska płaci temu, kto wygrał przetarg. Podwykonawcy po pieniążki do Pana z Włoch a nie do budżetu polskiego podatnika.
tis
2 lata temu
Ta firma jest niewiarygodna. W ostatniej chwili zablokowali jej konto.
Apococito?
2 lata temu
CCC tak dalej wybierajcie zwycięzców przetargów.
bDASnxUz
/////////////...
2 lata temu
a astaldi nie poplynel dzies w swiecie na gruba kase czasem??????
wasz pinokio
2 lata temu
Kasę z konta zabierze komornik do spółki ze skarbówką i zusem, a podwykonawcy zostaną w czarnej dudzie... Miłych snów o wolsce...
...
Następna strona