Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
08.10.2018 16:19

Pekao blokuje konto Astaldi. "Z tego może być międzynarodowy skandal"

Bank Pekao SA zablokował konto firmy Astaldi, na które wpływały pieniądze za budowę drugiej linii warszawskiego metra. - To oznacza de facto wstrzymanie prac - mówią nieoficjalnie pracownicy włoskiej firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk)
Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra

Astaldi w tej chwili buduje odcinek metra w Warszawie, który ma połączyć Pragę z Targówkiem. Jak informuje jednak radio RMF, przez blokadę kont bankowych dalsze prace są pod znakiem zapytania. - To oznacza blokadę budowy metra. Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni - powiedział z kolei anonimowo pracownik włoskiej firmy serwisowi Forsal.

Rzecznik Astaldi na Polskę w reakcji na blokadę napisał na swoim profilu na Twitterze, że "z tego może być międzynarodowy skandal”. Potem dodawał jednak w rozmowach z dziennikarzami, że zablokowanie konta może być wynikiem problemów technicznych. Wpisu o skandalu jednak póki co nie skasował. Bank Pekao SA natomiast nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o przyczyny blokady. Zasłonił się przy tym tajemnicą bankową.

Budowa metra: mieszkańcy kamienicy na Pradze-Północ muszą się przeprowadzić. Zobacz wideo:

W problemy techniczne jednak nie każdy wierzy, bo kłopoty Włochów na całym świecie bynajmniej tajemnicą nie są. Firma jest w trakcie restrukturyzacji, a agencja Fitch obniżyła niedawno rating Astaldi do poziomu C. Firma jednak niedawno zapewniała, że kluczowe polskie inwestycje, takie jak budowa metra oraz południowej obwodnicy Warszawy, w żaden sposób zagrożone nie są.

Włoska firma niedawno też wycofała się z budowy tunelu w Świnoujściu. Lokalne władze mówiły, że w pewnym momencie pracownicy spółki po prostu przestali odbierać telefony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, astaldi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2018

ŁukaszMam wrażenie że PIS wykończy małe prywatne polskie firmy i zostaną tylko państwowe i zachodnie z którymi sobie nie poradzą

08-10-2018

HejNo proszę. PIS potrafi wykończyć każdą firmę w Europie ? Polskie ledwo zipią, to wziął się za kończenie zachodnich ? Ale jaja. No to żywot PIS-u … Czytaj całość

08-10-2018

MarekPisowski Bank :) Bez podstaw prawnych zablokować konta :) Państwo Prawa i Sprawiedliwości :)

Rozwiń komentarze (37)