Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pekao blokuje konto Astaldi. "Z tego może być międzynarodowy skandal"

Pekao blokuje konto Astaldi. "Z tego może być międzynarodowy skandal"

Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra Fot. Andrzej Iwanczuk
Zablokowane konto Astaldi może oznaczać wstrzymanie budowy warszawskiego metra

Bank Pekao SA zablokował konto firmy Astaldi, na które wpływały pieniądze za budowę drugiej linii warszawskiego metra. - To oznacza de facto wstrzymanie prac - mówią nieoficjalnie pracownicy włoskiej firmy.

Astaldi w tej chwili buduje odcinek metra w Warszawie, który ma połączyć Pragę z Targówkiem. Jak informuje jednak radio RMF, przez blokadę kont bankowych dalsze prace są pod znakiem zapytania. - To oznacza blokadę budowy metra. Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni - powiedział z kolei anonimowo pracownik włoskiej firmy serwisowi Forsal.

Czytaj też: Poważne problemy Astaldi. Podwykonawcy pytają: Co z naszymi pieniędzmi?

Rzecznik Astaldi na Polskę w reakcji na blokadę napisał na swoim profilu na Twitterze, że "z tego może być międzynarodowy skandal”. Potem dodawał jednak w rozmowach z dziennikarzami, że zablokowanie konta może być wynikiem problemów technicznych. Wpisu o skandalu jednak póki co nie skasował. Bank Pekao SA natomiast nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o przyczyny blokady. Zasłonił się przy tym tajemnicą bankową.

Budowa metra: mieszkańcy kamienicy na Pradze-Północ muszą się przeprowadzić. Zobacz wideo:

 

W problemy techniczne jednak nie każdy wierzy, bo kłopoty Włochów na całym świecie bynajmniej tajemnicą nie są. Firma jest w trakcie restrukturyzacji, a agencja Fitch obniżyła niedawno rating Astaldi do poziomu C. Firma jednak niedawno zapewniała, że kluczowe polskie inwestycje, takie jak budowa metra oraz południowej obwodnicy Warszawy, w żaden sposób zagrożone nie są.

Włoska firma niedawno też wycofała się z budowy tunelu w Świnoujściu. Lokalne władze mówiły, że w pewnym momencie pracownicy spółki po prostu przestali odbierać telefony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

metro, budowa, pekao sa, metro warszawskie, astaldi
Czytaj także
Polecane galerie
Kurek
2018-10-12 17:04
Jak tam? Guział i Jaki już w AKCJI WYBORCZEJ?
xxx
2018-10-10 16:01
Same trolle tutaj. Chłopaki bujać się.
krzycho
2018-10-10 05:10
Włosi są na skraju bankructwa!! cała ich gospodarka jest najbardziej zadłużona w europie TO DRUGA GRECJA. Jak pierdyknie to cała strefa euro się posypie I DOBRZE
Pokaż wszystkie komentarze (37)