Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd nie chce zamykać nierentownych kopalni. Ekspert: mogłyby powstać nowe

156
Podziel się:

Jest szansa na uruchomienie nowych kopalń w Polsce. Według ekspertów, może się tak stać, jeżeli rząd zamknie najmniej rentowne zakłady. Rząd zapowiada jednak, że tego nie zrobi.

Rząd nie chce zamykać nierentownych kopalni. Ekspert: mogłyby powstać nowe
(Shutterstock/PRUSSIA ART)

Analityk portalu Wysokienapięcie.pl Bartłomiej Derski wyjaśnia, że największe perspektywy ma zagłębie lubelskie, gdzie do tej pory działa tylko Bogdanka. Ekspert przypomina, że firma z australijskim kapitałem chciałaby wybudować kopalnię w tamtym rejonie. Mniejsze szanse, według niego, mają podobne inicjatywy na Śląsku.

Zdaniem analityka, jeżeli w Polsce nie przestaną działać najmniej rentowne zakłady, to nie będzie szans na uruchomienie nowych kopalń, ponieważ nie będzie dla nich rynku.

W minionym tygodniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował na Śląsku, że rząd nie planuje zamykania kopalń.

Eksperci instytutu WISE Europa policzyli, że restrukturyzacja polskiego górnictwa będzie możliwa, jeżeli wydobycie w trzech największych spółkach węglowych zmniejszy się o 40 procent.
Według ekspertów, niepowodzenie programu restrukturyzacji górnictwa, ewentualne przerzucenie kosztów utrzymania nierentownych kopalni z energetyki na obywateli będzie wiązało się z wydatkami rzędu 220-360 złotych na gospodarstwo domowe rocznie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(156)
Jasnowidz
7 lat temu
[QUOTE] Rząd nie chce zamykać nierentownych kopalni [/QUOTE] 500 minus w kieszeni każdego. dobra zmiana.
Jasnowidz
7 lat temu
[cytat] [cytat] Rząd nie chce zamykać nierentownych kopalni
kaska1020
7 lat temu
Brawo PiS lać w dupę biedną ciemnotę co na was głosowała, my inni mamy i nas te 350 zł nie zuboży ale wam ciemni biedacy wydrenuje kieszenie, dobrze wam tak, Dobra Zmiana wam pokaże jak powinien żyć ciemny lud. BRAWO WY.
ola700
7 lat temu
niech sper*******dalają, jak prywaciarz jest nierentowny to zamyka biznes! A tu trupy od kilkunastu lat reanimują. Co za paranoja i to kosztem obywateli. Niech PIS sam ze swoich składek reanimuje trupy.
tyujyjyt
7 lat temu
nie ma wolnego rynku w polsce jak coś jest nierentownego to sie to zamyka a nie dokłada do interesu ale w rządzie nie mają jaj żeby zamykać bo stracili by 3 miliony głosów w następnych wyborach chyba że by zapewnili prace ludziom z GOP
...
Następna strona