Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korpus NATO w Szczecinie podnosi gotowość

0
Podziel się:

Liczba personelu stacjonującego w Koszarach Bałtyckich w Szczecinie wzrośnie dwukrotnie dzięki przystąpieniu nowych państw.

Korpus NATO w Szczecinie podnosi gotowość
(PAP/EPA)

_ - W tym roku liczba personelu stacjonującego w Koszarach Bałtyckich w Szczecinie wzrośnie dwukrotnie dzięki przystąpieniu nowych państw _ - mówi podpułkownik Wojciech Wiśniewski. - _ Dołączą do nas kolejne państwa: Grecja, Francja, Wielka Brytania, Turcja, Holandia oraz Hiszpania. _

_ - Pozostałe kraje, które już są członkami Korpusu, zwiększają swoją kontrybucję czyli ilość personelu. Kolejnym zadaniem przed żołnierzami jest uczestnictwo w największych w historii NATO ćwiczeniach Comapct Eagle 2015, które odbędą się w listopadzie na poligonach w Zegrzu i Mińsku Mazowieckim _ - dodaje Wojciech Wiśniewski

_ - To będzie potężne ćwiczenie. Zgłosiło się do nas bardzo dużo jednostek: dwie dywizje: polska i niemiecka oraz pięć brygad _ - mówi podpułkownik Wiśniewski.

Do końca 2018 roku Korpus NATO w Szczecinie ma być gotowy do dowodzenia komponentami połączonymi, czyli jednostkami morskimi i powietrznymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy separatyści ostrzelali... separatystów W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.
Nie żyje szef Al-Kaidy. Zabił nawet 224 osoby? Abu Anas al-Libi zmarł w wyniku komplikacji po operacji wątroby.
Rosja wysyła konwój. Nie wiadomo, co wiezie Będzie to jedenasty wyjazd ciężarówek, krytykowany przez władze w Kijowie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)