Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.11.2017 08:58

Zakaz handlu w niedzielę od stycznia? Kowalczyk: "Termin mało prawdopodobny"

Według opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych zakaz handlu w wybrane dni w internecie wymagać będzie również notyfikacji Komisji Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER)
- Czas na decyzję - przyznał Henryk Kowalczyk, mówiąc o zakazie handlu w niedzielę.

Wciąż nie ma porozumienia w kwestii ograniczenia handlu w niedzielę. Zgodnie z założeniami zakaz miałby obejmować dwie niedzielę w miesiącu już od początku przeszłego roku. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk wątpi, aby udało się go jednak w tym czasie wprowadzić.

- Jest duża różnica zdań. Jeśli jednak dyskusja jeszcze potrwa, założony termin wprowadzenia ograniczenia handlu pierwszego stycznia 2018 staje się mało realny – mówi Henryk Kowalczyk dla radiowej Trójki.

Jak przekonywał jest dużo możliwości do wyboru, stąd też jest o czym dyskutować. - Zakaz obejmujący wszystkie niedziele, tylko część, albo w ogóle jego brak – wylicza minister Kowalczyk. - Czas na decyzję - przyznał.

- Rząd dał zielone światło do prac, nie ingeruje, w którą stronę pójdą. Sam wolałbym, aby wszystkie niedziele były wolne – podkreśla przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

*W które niedziele sklepy będą czynne? *

Czy PiS w kwestii niedzielnego handlu będzie głosował jednogłośnie? - Jak już będzie ustalone stanowisko, klub będzie głosował jednolicie – zapewnił. - Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej - nie jest to kwestia sumienia – podkreślił.

Fachowcy mówią o wielu lukach w projekcie, które pozwolą na obejście zakazu handlu, czyniąc prawo nieskutecznym. Projekt został zdjęty czwartkowych obrad Sejmu. Jest duża różnica zdań. - Jeśli chodzi o wyłączenia, to nie tu jest problem – zaznacza Kowalczyk. Problematyczna jest wciąż liczba wolnych niedziel - podsumował.

Według opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych zakaz handlu w wybrane dni w internecie wymagać będzie również notyfikacji Komisji Europejskiej.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2017

Stop demagogiiPYTON60 2017-11-05 23:12 Dlaczego tylko handlu tak bronią pieprzeni hipokryci z pseudo Solidarności? Czemu się nawet nie zająkną o dziesiątkach … Czytaj całość

10-11-2017

kosz na śmieciWg mnie konieczne jest wyrzucenie do kosza,ustawy o zakazie handlu w niedziele

11-11-2017

stop głupocieWęgry już przerabiały zakaz handlu w niedzielę . Ale my nie umiemy uczyć się na błędach innych .Musimy sparzyć się osobiście. Wolny handel to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)