Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
07.04.2017 16:26

To mogą być kolejne piramidy finansowe. Bądź czujny, jeśli masz z nimi do czynienia - radzi KNF

Na prowadzoną przez KNF listę ostrzeżeń trafiają podmioty, w stosunku do których nadzorca zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/East News)

Pięć firm trafiło w piątek na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Nadzorca podejrzewa je o oszustwa finansowe i wzywa do szczególnej ostrożności w kontaktach z nimi.

Wśród firm, które trafiły na czarną listę KNF jest spółka Atlantic Global Asset Management SA z siedzibą w Republice Zielonego Przylądka, której Komisja zarzuca m.in. prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia. Taki sam zarzut stawia się spółce Questra Holding Inc. z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oraz Questra World Global S.L. z siedzibą w Hiszpanii.

Z kolei zarzut obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia KNF stawia dwóm spółkom: Labor Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz U Trade Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

3 marca KNF na listę ostrzeżeń publicznych wpisał trzy firmy. Prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF zarzucono dwóm podmiotom: MarketOnUs ze stroną internetową fxonus.com oraz Violet Earl Asset Management Ltd (strona internetowa: violetearl.com).

Trzecia wpisana firma wpisana w marcu to International Transfer Arkadiusz Radwański - "Intransfer24". W tym przypadku chodziło o podejrzenie nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Kolejne firmy na czarną listę KNF zostały wpisane 24 marca. Była to spółka to Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku podejrzewana o prowadzenie działalności maklerskiej bez pozwolenia oraz SouthBanco (southbanco.com), której zarzuca się prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

Tagi: gospodarka, finanse, pap, knf, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2017

klient SKOK... a Ziobro i Płaszczak to na co czekają ? ... aż będzie Megaafera ?

07-04-2017

Karol 1952A skoro tak jest a nie inaczej i bez zezwolenia to gdzie jest prokurator i kajdanki ?

09-04-2017

jonZarzut prowadzenia działalności bankowej i maklerskie = to zamknąć firmę a nie ostrzegać KNF jaja sobie robi gdzie ABW i prokuratura !!! Uważajcie !!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)