Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Loteria paragonowa. Wygrywać mogą również przedsiębiorcy

0
Podziel się:

Ruszył już przetarg na przygotowanie i organizację loterii promocyjnej Loteria Paragonowa. Do wygrania będą samochody, laptopy i tablety.

Loteria paragonowa. Wygrywać mogą również przedsiębiorcy
(Lukasz GRUDNIEWSKI/EAST NEWS)

Ruszył już przetarg na przygotowanie i organizację loterii promocyjnej _ Loteria Paragonowa _. Jak informuje Ministerstwo Finansów głównym celem akcji jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Do wygrania będą samochody, laptopy i tablety.

- _ Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Loteria to forma podziękowania za ten codzienny, często niezauważalny, pozytywny wkład _ – mówi wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

W loteryjnej zabawie może wziąć udział każdy, kto zarejestruje na stronie internetowej paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Grających ministerstwo kusi autami i sprzętem elektronicznym. Ze wstępnych założeń wynika, że samochód rodzinny losowany będzie raz w miesiącu, a pula nagród ma wynieść 100 tysięcy złotych. Wygrywać mogą również przedsiębiorcy będący wystawcami zwycięskich paragonów.

Jak pokazały europejskie doświadczenia paragonowa loteria przynosi efekty. Portugalski fiskus po jej zorganizowaniu zanotował rekordowy wzrost legalnych transakcji. Od stycznia do czerwca ubiegłego roku liczba wydanych paragonów wzrosła w porównaniu z 2013 rokiem aż o 46 procent. W pierwszym półroczu było także znacznie więcej podmiotów gospodarczych, wydających rachunki.

Rezultaty paragonowej loterii w Portugalii przerosły najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. Jak w specjalnym komunikacie podkreślało ministerstwo, możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród zachęca klientów do upominania się o dowód sprzedaży, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia ściągalności podatków w handlu i usługach. Wydaje się, że nasze ministerstwo ma nadzieje na podobne efekty.

-_ Uważam, że jako Państwo mamy obowiązek wspierania i nagradzania uczciwych postaw obywateli. Każdy uczciwy przedsiębiorca i każdy uczciwy obywatel ma prawo usłyszeć od Państwa proste słowo: dziękuję. Loteria Paragonowa to wyraz wdzięczności nie tylko dla zwycięzców. To wdzięczność, którą jesteśmy winni wszystkim uczciwym podatnikom _– powiedziała minister Leszczyna.

Polska loteria paragonowa przewidziana jest na 12 miesięcy. Tryb przetargu jest nieograniczony, co oznacza, że może do niego przystąpić każdy, kto spełnia postawione wymagania. Ostateczny wykonawca będzie musiał się śpieszyć, bo na przygotowanie loterii będzie miał tylko 4 miesiące od dnia podpisania umowy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)