Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mateusz Morawiecki na czele dwóch resortów. Relacja live ze wspólnej konferencji Szydło i Morawieckiego

3
Podziel się:

Zapowiadana rekonstrukcja rządu stała się faktem. Z teką pożegnał się tylko Paweł Szałamacha, minister finansów. Jego obowiązki przejmie wicepremier Mateusz Morawiecki, który pokieruje jednocześnie dwoma resortami: rozwoju i finansów. W rękach młodego wicepremiera mają się skupiać wszystkie działania gospodarcze kraju. Jak Szydło i Morawiecki wyobrażają sobie działanie takiego "superresortu"?

Mateusz Morawiecki na czele dwóch resortów. Relacja live ze wspólnej konferencji Szydło i Morawieckiego
(Jacek Dominski/REPORTER)
bFfTAvpN

Potrzebny jest silny ośrodek w rządzie, który będzie nadzorował wdrażanie Planu Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedziała premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z wicepremierem Mateuszem Morawieckim. W czwartek Morawiecki objął oficjalnie tekę ministra finansów. Stoi więc na czele dwóch ministerstw: rozwoju jak do tej pory, i finansów, w którym zastąpił odwołanego Pawła Szłamachę.

Zapowiadana rekonstrukcja rządu stała się faktem. Jednak ostatecznie z teką pożegnał się tylko Paweł Szałamacha, minister finansów. Jego obowiązki przejmie wicepremier Mateusz Morawiecki, który pokieruje jednocześnie dwoma resortami: rozwoju i finansów. W rękach wicepremiera mają się skupiać wszystkie działania gospodarcze kraju. Jak Szydło i Morawiecki wyobrażają sobie działanie takiego "superresortu"?

bFfTAvqq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
with Keanu
5 lata temu
To mamy nowego sheriffa na mieście. Wykapany John Wick, gdyby przestał się golić.
alfa&omega
5 lata temu
"Tworzymy w rządzie duet, który dostał ambitne zadanie: wprowadzenie programu rozwoju w życie. I nie jest to łatwe. Można pisać programy i strategie, ale później rozbija się wszystko o skuteczność. Takie zadanie otrzymaliśmy od Jarosława Kaczyńskiego, od Prawa i Sprawiedliwości i od Polaków." - tłumaczy Szydło. Kolejność zleceniodawców nie jest przypadkowa.
buba
5 lata temu
Koniec rządów z tylnego siedzenia. Kaczyński powinien być premierem i ponosić odpowiedzialność za państwo. Koniec wożenia d..y limuzynami z ochroną i zera odpowiedzialności za państwo.