Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Negocjacje z górnikami zerwane. Chcą rozmawiać z Kopacz

0
Podziel się:

Sytuacja jest krytyczna - przyznaje pełnomocnik rządu. Nie damy się robić w ciula - odparowują związkowcy.

Negocjacje z górnikami zerwane. Chcą rozmawiać z Kopacz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Przerwane rozmowy rządu z górniczymi związkami w Katowicach. Dotyczą one zapowiedzianej przez premier Kopacz, likwidacji czterech kopalni należących do Kompanii Węglowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem impasu nie były względy merytoryczne, a rozmowy mogą zostać wznowione nawet w nocy.

Związkowcy opuścili salę obrad zarzucając rządowej delegacji brak pełnomocnictw. Uczestnik rozmów, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa, Wojciech Kowalczyk powiedział dziennikarzom, że strona rządowa - mimo przerwy w rozmowach - chce je kontynuować.

- _ Złożyliśmy deklarację, że nowe rozwiązania będą przedstawione na najbliższej radzie ministrów. Sytuacja jest krytyczna. Chcemy rozmawiać i zostajemy na Śląsku _ - mówi Kowalczyk.

Z kolei górnicze związki chcą, by na Śląsk przyjechała premier Ewa Kopacz i by to z nią podpisane zostało porozumienie. Jak mówił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, w innym przypadku, dzisiejsze uzgodnienia mogą nie mieć znaczenia.

- _ My też jesteśmy i też czekamy. Jeżeli jest taka wola, to niech przyjedzie pani premier Kopacz i niech jednoznacznie oświadczy, że to, co uzgodnimy, wchodzi w życie _ - mówi Kolorz i dodaje dobitnie:_ My się więcej w ciula robić nie damy. _

W tym tygodniu premier Ewa Kopacz zapowiedziała likwidację czterech kopalń należących do Kompanii Węglowej. Ma to być element planu ratunkowego dla spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydenci miast ostro krytykują rząd Samorządowcy nie kwestionują konieczności wprowadzenia zmian, ale wytykają błędy.
Prezydent pyta premier o górników Związkowcy nie zgadzają się na likwidację czterech kopalń, co zapowiedział w środę rząd.
W sprawę górników zaangażuje się Donald Tusk? _ Proces likwidacji kopalń został już de facto rozpoczęty _ - ostrzega szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)