Notowania

piotr duda
07.09.2015 07:09

"Newsweek" o kontrowersyjnych wczasach Piotra Dudy. Apartament i luksusy na koszt "Solidarności"??

Luksusowy apartament prawie za darmo, jedzenie i alkohol na koszt hotelu, a przy wyjeździe kartony z rybami w bagażniku. Tak według "Newsweeka" w związkowym hotelu "Bałtyk" w Kołobrzegu wypoczywał szef "Solidarności" Piotr Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Gazeta dotarła do 10 świadków jego wizyt i zapewnia, że dysponuje ich pisemnymi oświadczeniami. Mają oni być gotowi powtórzyć to, o czym mówili przed sądem.

Lider "Solidarności" korzystać miał z apartamentu, w którym noc kosztuje 1300 złotych. On jednak nie płacił w ogóle lub jedynie 85 złotych. Tyle bowiem wynosi stawka za pobyt służbowy. Jak podaje "Newsweek", Duda nie płacił też za jedzenie i alkohol, które przynoszone mu były do pokoju. Nie płacił też za zabiegi odnowy biologicznej. Przy wyjeździe pracownicy hotelu mieli mu do samochodu wkładać kilogramy ryb, za które także nie płacił.

Na specjalne traktowanie miał też liczyć pies szefa "Solidarności". Dla yorka przygotowano ręczniki z wyhaftowanym imieniem zwierzęcia i miski z napisami w złotym kolorze.

Piotr Duda do tej pory nie odpowiedział na zarzuty gazety. W emocjonalnym oświadczeniu skrytykował dziennikarzy, zarzucił im napisanie materiału "na zamówienie" oraz sprzyjanie Platformie Obywatelskiej.

- Jako wydawnictwo jednoznacznie prorządowe, kierowane przez tzw. "dziennikarza" prowadzącego z jednej strony wyjątkowo stronniczy program w TV publicznej, a z drugiej przyjmującego świecidełka i ordery od polityków rządzącego obozu władzy, brnie w pogoń za tanią sensacją dla odbudowania spadających nakładów. Hołdując idei liberalizmu we wszystkich sferach życia publicznego, funkcjonariusz partyjny/redaktor naczelny Tomasz Lis znalazł sobie wrogów w Kościele i związkach zawodowych, ze szczególnym „uwielbieniem” Solidarności - czytamy na stronach Solidarności.

Zapowiedział również, że we wtorek na specjalnej konferencji odniesie się do zarzutów i przedstawi "prawdę o pławieniu się w luksusach" przez Tomasza Lisa, redaktora naczelnego "Newsweeka".

Na oświadczenie i zarzuty Dudy obojętny nie pozostał Tomasz Lis. Na swoim profilu społecznościowym napisał, że przewodniczącemu Solidarności puszczają nerwy.

Tagi: piotr duda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz