Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżka VAT w 2017. Szczurek potwierdza wcześniejsze deklaracje

0
Podziel się:

Od 2017 roku zapłacimy niższy podatek. Minister wywiąże się z wcześniejszych obietnic.

Obniżka VAT w 2017. Szczurek potwierdza wcześniejsze deklaracje
(Piotr Tracz/Reporter)

Minister finansów zapewnił, że ustalony w ustawie na 2017 rok powrót do niższych stawek VAT będzie miał miejsce. Mateusz Szczurek w radiowej Jedynce mówił, że ta kwestia jest już przesądzona, zapisana w planie wysłanym do Brukseli i nie podlega dyskusji.

Minister finansów dodał, że za wcześnie, by mówić o obniżce VAT jeszcze przed tą datą. Mateusz Szczurek skrytykował propozycje zwiększenia kwoty wolnej od podatku, która pojawiła się w kampanii wyborczej. Przypomniał, że oznaczałoby to wielomiliardowe koszty dla budżetu.

Wczoraj Komisja Europejska zdecydowała o zdjęciu z Polski procedury nadmiernego deficytu. Na zniesienie ścisłego nadzoru nad naszymi finansami muszą się jeszcze zgodzić unijne rządy w przyszłym miesiącu. Mimo korzystnej decyzji, Komisja zaleciła na przykład Polsce dalsze oszczędności - 0,5 procent PKB w tym i przyszłym roku.

Co ciekawe, jeszcze wczoraj Mateusz Szczurek nie chciał odnosić się do zapisanej w ustawie obniżki VAT.

- Rzeczywiście w ustawie jest zapisane, że w 2017 roku te stawki VAT zostaną obniżone, ale dziś jest o wiele za wcześnie, żeby coś takiego deklarować - stwierdził Szczurek. VAT został podniesiony w 2011 roku. Główna stawka z 22 do 23 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec problemów z deficytem już dziś? Według informacji Polskiego Radia Komisja Europejska w środę zdejmie z nas procedurę nadmiernego deficytu.
Zobacz, dlaczego gwiazdy kina nie lubią Polski Gdyby nie nastawienie resortu finansów budżet mógłby zarabiać duże pieniądze na produkcjach filmowych, a producenci zagranicznych serialowych przebojów częściej kręcili by w Krakowie niż w Pradze.
vat
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)