Notowania

wiadomości
26.09.2016 16:59

Otwarcie Centrum Technologii Laserowych w Warszawie

Niemiecki producent narzędzi i urządzeń do laserowej obróbki metalu, spółka TRUMPF, która zainwestowała już na polskim rynku 20 milionów złotych, otwiera swoją nową siedzibę.

Podziel się
Dodaj komentarz

2500 metrów kwadratowych (3200 m2 powierzchni całkowitej) oraz kubatura ponad 17 tys. metrów sześciennych. Wartość inwestycji 20 milionów złotych. Te liczby najlepiej opisują nową siedzibę spółki TRUMPF Polska, zlokalizowaną przy ul. Połczyńskiej 111.

14 września 2016 roku uroczystego otwarcia i symbolicznego przecięcia wstęgi „Centrum Technologii Laserowych” dokonała Prezes Grupy TRUMPF i Przewodnicząca Zarządu Pani Nicola Leibinger-Kammüller.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, m.in. wiceprezydent Warszawy – Michał Olszewski, jak również Ambasador Niemiec - Pan Rolf Nikel oraz Michael Kern – Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

_ - _Niemcy i Polska są ze sobą bardzo blisko powiązane, nie tylko historycznie i politycznie, ale także gospodarczo. Niemcy są od ponad dwóch dziesięcioleci najważniejszym partnerem handlowym Polski. Więcej niż jedna czwarta polskiego eksportu trafia do Niemiec. Również ze względu na zagraniczne bezpośrednie inwestycje w Polsce, Niemieccy przedsiębiorcy znajdują się na pierwszym miejscu zarówno pod względem ilości jak i sumy inwestycji. Należy o tym mówić. A jest to tym ważniejsze, że żyjemy w czasach dużej niepewności na świecie - mówiła prezes Leibinger, podczas spotkania z klientami TRUMPF i przekonywała:

„Ostatni rok obrachunkowy skończył się również dla TRUMPF poniżej zakładanych początkowo wskaźników. Jest to m.in. wynikiem spowolnienia koniunktury w Chinach i Brazylii, jak również sankcji wobec Rosji, które dla nas nie odbiły się bez echa. Kolejnymi wydarzeniami, które mogły wpłynąć na osłabienie gotowości inwestycyjnej klientów, były komentowane szeroko na całym świecie referendum w Wielkiej Brytanii oraz próba puczu w Turcji. Na tym tle należy pozytywnie ocenić, że Grupa TRUMPF mogła pochwalić się wzrostem obrotu o 3 procent.”

W roku obrachunkowym 2014/2015 wartość globalnej sprzedaży całej Grupy TRUMPF osiągnęła poziom 2,7 mld Euro. Bardziej szczegółowe dane odnośnie ostatniego zysku Grupy zostaną podane podczas konferencji prasowej, dotyczącej rocznego bilansu, która odbędzie się 19 października w naszej siedzibie, w Ditingen pod Stuttgartem

- Naszą radą dla przedsiębiorców w Polsce jest to, aby spojrzeli na swoją działalność kompleksowo. Od etapu otrzymywania zamówień, poprzez produkcję, aż do momentu dostawy. Nowoczesne urządzenia działające na aplikacjach przemysłu 4.0, dają wiele możliwości, dzięki którym można zwiększyć produktywność, a co za tym idzie, również przychody - dodaje Prezes Leibinger.

W ostatnich latach Grupa TRUMPF zainwestowała w Polsce 13 milionów Euro. W bardzo dużym stopniu wpłynęła też na rozwój polskiego sektora MSP w branży precyzyjnej obróbki blachy.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz