Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatki w Polsce. Morawiecki: nie chcemy obecnie nic zmieniać

77
Podziel się:

Rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) nie chce obecnie "ruszać podatków", ponieważ uważa, że dla gospodarki i dla obywateli ważna jest ich stabilność, poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Podatki w Polsce. Morawiecki: nie chcemy obecnie nic zmieniać
(Newspix.pl/Damian Burzykowski)
bEEvxsad

- VAT-u nie obniżamy, VAT-u nie podwyższamy. Nasi poprzednicy podwyższali podatki 21 razy. My nie chcemy dzisiaj ruszać podatków, bo dla gospodarki, dla przedsiębiorców, dla ludzi ważna jest stabilność. My raczej podnosząc kwotę wolną od podatku, obniżamy podatek w ten sposób. Obniżając podatek dla małych i średnich firm do 15 proc., gdzie on jest jeden z najniższych w Europie w tym momencie, też stworzymy lepszą przestrzeń do rozwoju gospodarczego - powiedział Morawiecki w weekendowym wywiadzie dla RMF FM.

Podtrzymał, że planowane jest dalsze podwyższenie kwoty wolnej od podatku PIT. - Zobaczymy jeszcze, jak to dokładnie będzie wyglądało, ale co roku chcemy poprawiać sytuacje osób najmniej uposażonych - wskazał wicepremier.

We wtorek rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansów Państwa, w którym - jak doniósł "Dziennik Gazeta Prawna" - ma znaleźć się zapis: "Od 2018 roku kwota odliczana od podatku zostanie ponownie podniesiona tak, aby osoby o dochodzie rocznym do 8000 zł nie płaciły podatku".

bEEvxsaf

Wcześniej wiceminister finansów Leszek Skiba informował, że Ministerstwo Finansów uwzględniło w projekcie aktualizacji programu konwergencji podwyższenie kwoty wolnej od podatku w kolejnych latach.

Od 2017 r. podatnicy, których roczne dochody mieszczą się w przedziale od 6 600 zł do 11 000 zł mogą odliczyć kwotę zmniejszającą podatek pomiędzy 1 188 zł a 556,02 zł. Podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 11 000 zł, ale nie przekraczające 85 528 zł mogą korzystać z dotychczasowej kwoty zmniejszającej podatek, tj. 556,02 zł.

Podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 85 528 zł, ale nie przekraczające 127 000 zł będą korzystać z kwoty zmniejszającej podatek od 556,02 zł do 0 zł. Z kwoty zmniejszającej podatek nie mogą natomiast korzystać podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 127 000 zł.

bEEvxsaG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(77)
ewa
4 lata temu
oj, mateusz...
GorszySort
4 lata temu
PO jest "be" bo obiecało obniżyć VAT (po 3 latach) i tego nie zrobiła, PiS jest "cacy" bo obiecał obnizyc VAT i ... tego nie zrobił ? - to gdzie ta różnica ???
Ula
4 lata temu
Jak ja uwielbiam te wszystkie cuda-wianki zapewnienia. Rozczulam się a potem bęc projekt poselski.
bEEvxsaH
ExFiskus
4 lata temu
...Nasi poprzednicy podwyższali podatki 21 razy... Wasi poprzednicy pieniędzy nie marnotrawili. Wasi poprzednicy podatników i przedsiębiorców nie traktowali jak przestępców.
jala
4 lata temu
Nie chcemy nic zmieniac- brzmi to groteskowo. Podniescie podatki a poparcie wam wzrosnie- Panie Morawiecki.
...
Następna strona