Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podatki w Polsce. Morawiecki: nie chcemy obecnie nic zmieniać

Rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) nie chce obecnie "ruszać podatków", ponieważ uważa, że dla gospodarki i dla obywateli ważna jest ich stabilność, poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Newspix.pl/Damian Burzykowski)

- VAT-u nie obniżamy, VAT-u nie podwyższamy. Nasi poprzednicy podwyższali podatki 21 razy. My nie chcemy dzisiaj ruszać podatków, bo dla gospodarki, dla przedsiębiorców, dla ludzi ważna jest stabilność. My raczej podnosząc kwotę wolną od podatku, obniżamy podatek w ten sposób. Obniżając podatek dla małych i średnich firm do 15 proc., gdzie on jest jeden z najniższych w Europie w tym momencie, też stworzymy lepszą przestrzeń do rozwoju gospodarczego - powiedział Morawiecki w weekendowym wywiadzie dla RMF FM.

Podtrzymał, że planowane jest dalsze podwyższenie kwoty wolnej od podatku PIT. - Zobaczymy jeszcze, jak to dokładnie będzie wyglądało, ale co roku chcemy poprawiać sytuacje osób najmniej uposażonych - wskazał wicepremier.

We wtorek rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansów Państwa, w którym - jak doniósł "Dziennik Gazeta Prawna" - ma znaleźć się zapis: "Od 2018 roku kwota odliczana od podatku zostanie ponownie podniesiona tak, aby osoby o dochodzie rocznym do 8000 zł nie płaciły podatku".

Wcześniej wiceminister finansów Leszek Skiba informował, że Ministerstwo Finansów uwzględniło w projekcie aktualizacji programu konwergencji podwyższenie kwoty wolnej od podatku w kolejnych latach.

Od 2017 r. podatnicy, których roczne dochody mieszczą się w przedziale od 6 600 zł do 11 000 zł mogą odliczyć kwotę zmniejszającą podatek pomiędzy 1 188 zł a 556,02 zł. Podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 11 000 zł, ale nie przekraczające 85 528 zł mogą korzystać z dotychczasowej kwoty zmniejszającej podatek, tj. 556,02 zł.

Podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 85 528 zł, ale nie przekraczające 127 000 zł będą korzystać z kwoty zmniejszającej podatek od 556,02 zł do 0 zł. Z kwoty zmniejszającej podatek nie mogą natomiast korzystać podatnicy uzyskujący roczne dochody przekraczające 127 000 zł.

Tagi: podatki w polsce, podatek vat, kwota wolna od podatku, giełda, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2017

janCzyli za PIS nieroby i kombinatorzy mają się najlepiej

24-04-2017

Pana najwiekszy sukcesPanie Morawiecki - zepchnięcie na margines klasy średniej, wykończenie emerytów, którym daliście po 3 zł waloryzacji. Obiecaliście kwotę wolną od … Czytaj całość

24-04-2017

Wolność"(...) Nasi poprzednicy podwyższali podatki 21 razy. My nie chcemy dzisiaj ruszać podatków, bo dla gospodarki, dla przedsiębiorców, dla ludzi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (77)