Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwyżki dla nauczycieli? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada

0
Podziel się:

Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała jednak, że pedagodzy otrzymywali podwyżki w latach 2008-2012. - To była jedyna grupa z budżetówki, która je dostawała - stwierdziła

Podwyżki dla nauczycieli? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Chcą podniesienia płacy zasadniczej - bez dodatków wynikających ze stopnia specjalizacji - o 700 złotych. W tej sprawie z szefową MEN rozmawiał przed południem przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz. *
- _ Średnia płaca w gospodarce, określona przez GUS wynosi dzisiaj 4379 złotych a średnia wynagrodzenia nauczyciela wynikająca ze stopnia awansu zawodowego wynosi 3661 złotych, ta różnica to ponad 10 procent _ - mówił Sławomir Broniarz.

Jak podkreślił, argumentem za podwyżkami są wyniki w nauce osiągane przez polskich uczniów.

Szef ZNP zaprosił minister Joannę Kluzik-Rostkowską na rozmowy dotyczące między innymi podwyżek na początek marca. Pytana o postulaty nauczycieli szefowa resortu edukacji powiedziała, że na razie nie ma do czego się odnieść.

Minister Kluzik-Rostkowska przypomniała jednocześnie, że od 2004 roku znacznie wzrosło budżetowanie systemu edukacji, w tym pieniądze na pensje nauczycieli.

- _ W ciągu 10 lat dosypaliśmy do systemu 15 miliardów złotych, a w tym czasie liczba uczniów zmalała o ponad milion, a liczba nauczycieli spadła o ponad 32 tysiące, więc mamy znacznie więcej pieniędzy w systemie przy mniejszej grupie uczniów i nauczycieli _ - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Przypomniała też, że pedagodzy otrzymywali podwyżki w latach 2008-2012. - _ To była jedyna grupa z budżetówki, która je dostawała _- stwierdziła szefowa MEN.

Dokładne postulaty związkowcy mają przedstawić 2 marca w południe. Na ten termin zaplanowano rozmowy z szefową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie 120 mln euro na szkoły zawodowe? Według szefowej MEN środki unijne na szkolnictwo zawodowe, które znajdą się w dyspozycji samorządów mogą pomóc w sięgnięciu w naszym kraju modelu kształcenia zawodowego, który sprawdza się w Niemczech.
Związkowcy atakują MEN. "Chaos i arogancja" Wczoraj Kluzik-Rostkowska była gościem 41. Krajowego Zjazdu Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego, obradującego w Warszawie. Podkreśliła, że w swoich decyzjach zawsze kieruje się dobrem dziecka.
Rząd zapowiada zmiany w zawodówkach MEN chce odbudować zaufanie do szkół zawodowych. Podstawą ma być diagnoza rynku szkół.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)