Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ponad 7 milionów dla fundacji Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej

94
Podziel się

7,2 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dostanie fundacja Tomasza Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej. Wcześniej wypłatę wstrzymano, a sama fundacja wycofała się z aplikacji.

Ponad 7 milionów dla fundacji Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej
(Mariusz Gaczynski)
bDTWJarV

Chodzi o portal puszcza.tv, na którą dotacje dostała Fundacja Niezależne Media Tomasza Sakiewicza. Do tej pory nie zajmowała się ona ekologią – informuje portal oko.press. Fundacja miała dostać na portal puszcza.tv 6 mln zł. Pieniądze miały pójść m.in. na szkolenia dziennikarzy.

Jednak po publikacji portalu do gry włączyła się Bruksela, a sam projekt został skontrolowany przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Po wszczęciu tej kontroli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Środowiska poleciły wstrzymanie wypłaty środków na projekt. A pod koniec 2017 r. fundacja Sakiewicza wycofała wniosek o unijne finansowanie.

Zobacz także: "Wyrywano nas, szarpano, nożami odcinano ludzi". Ujawniamy kulisy protestów w Puszczy
bDTWJarX

Ale 31 stycznia 2018 NFOŚiGW zawarł z Niezależnymi Mediami kolejną umowę. Niby to inny projekt, ale według oko.press nawet nazwa jest ta sama – „Propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, ochrony, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 200 na przykładzie Puszczy Białowieskiej poprzez zbudowanie i prowadzenie portalu multimedialnego puszcza.tv”.

Nowa umowa to także większe pieniądze. Zdaniem portalu chodzi o 7,155,122 złotych. Na konta fundacji przelano już 855 tys. zł.

Tym razem jednak w projekt nie są zaangażowane unijne środki, których los tak zainteresował Brukselę. Portal puszcza.tv dofinansowanie dostaje w ramach programu „Edukacja ekologiczna”.

bDTWJasd

Do wzięcia było tym razem 33 mln. Nie jest jeszcze znana lista innych organizacji wyróżnionych w programie ani sum, jakie otrzymały. Wiadomo jednak, że podobnie jak w przypadku programu, z którego fundacja Sakiewicza się wycofała, jednym z kryteriów było doświadczenie przy okazji udziałów w podobnych projektach w przeszłości.

Tomasz Sakiewicz to redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Medium to znane jest ze swoich propisowskich sympatii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTWJasy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(94)
SOCJALDEMOKRA...
3 lata temu
Korupcja czym to uzasadnicie ? PREMIE i STOŁKI---to najgorsze co nam się przytrafiło !!!
artur1050
3 lata temu
Ale towarzystwo dobrało się w tym rządzie.Nadal okradają nas Polaków.Co fundacja to lepszy złodziej.Ludzie kiedy w końcu to się zmieni( czy w ogóle to się zmieni?? Rząd okrada, politycy okradają, sejm do kitu, senat dno. Wszystko rozwalone.
Teodor
3 lata temu
Kradną legalnie dobra zmiana
bDTWJasz
nie nie
3 lata temu
Wiedzą jak dojne państwo wykorzystać. A tacy święci, prawi i sprawiedliwi.
hahaha
3 lata temu
Unia zobaczyła przekręt i nie dała to złożyli się wszyscy Polacy bo "niezależnym"mediom SIĘ NALEŻY!
...
Następna strona