Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 7 milionów dla fundacji Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej

7,2 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dostanie fundacja Tomasza Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej. Wcześniej wypłatę wstrzymano, a sama fundacja wycofała się z aplikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Gaczynski)

Chodzi o portal puszcza.tv, na którą dotacje dostała Fundacja Niezależne Media Tomasza Sakiewicza. Do tej pory nie zajmowała się ona ekologią – informuje portal oko.press. Fundacja miała dostać na portal puszcza.tv 6 mln zł. Pieniądze miały pójść m.in. na szkolenia dziennikarzy.

Jednak po publikacji portalu do gry włączyła się Bruksela, a sam projekt został skontrolowany przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Po wszczęciu tej kontroli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Środowiska poleciły wstrzymanie wypłaty środków na projekt. A pod koniec 2017 r. fundacja Sakiewicza wycofała wniosek o unijne finansowanie.

"Wyrywano nas, szarpano, nożami odcinano ludzi". Ujawniamy kulisy protestów w Puszczy

Ale 31 stycznia 2018 NFOŚiGW zawarł z Niezależnymi Mediami kolejną umowę. Niby to inny projekt, ale według oko.press nawet nazwa jest ta sama – „Propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, ochrony, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 200 na przykładzie Puszczy Białowieskiej poprzez zbudowanie i prowadzenie portalu multimedialnego puszcza.tv”.

Nowa umowa to także większe pieniądze. Zdaniem portalu chodzi o 7,155,122 złotych. Na konta fundacji przelano już 855 tys. zł.

Tym razem jednak w projekt nie są zaangażowane unijne środki, których los tak zainteresował Brukselę. Portal puszcza.tv dofinansowanie dostaje w ramach programu „Edukacja ekologiczna”.

Do wzięcia było tym razem 33 mln. Nie jest jeszcze znana lista innych organizacji wyróżnionych w programie ani sum, jakie otrzymały. Wiadomo jednak, że podobnie jak w przypadku programu, z którego fundacja Sakiewicza się wycofała, jednym z kryteriów było doświadczenie przy okazji udziałów w podobnych projektach w przeszłości.

Tomasz Sakiewicz to redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Medium to znane jest ze swoich propisowskich sympatii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: puszcza białowieska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

SOCJALDEMOKRATAKorupcja czym to uzasadnicie ? PREMIE i STOŁKI---to najgorsze co nam się przytrafiło !!!

10-07-2018

artur1050Ale towarzystwo dobrało się w tym rządzie.Nadal okradają nas Polaków.Co fundacja to lepszy złodziej.Ludzie kiedy w końcu to się … Czytaj całość

10-07-2018

TeodorKradną legalnie dobra zmiana

Rozwiń komentarze (94)