Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pozew zbiorowy przeciw Credit Agricole

0
Podziel się:

Klienci banku domagają się zwrotu niesłusznie pobranych od nich pieniędzy.

Pozew zbiorowy przeciw Credit Agricole
(Bartosz Krupa/East News)
bEChbSsB

Jest pozew zbiorowy przeciw Credit Agricole. W ten sposób swoich praw postanowiły dochodzić osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły w Credit Agricole, dawnym Lukas Banku, kredyt hipoteczny i były zobowiązane do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Reprezentujący kredytobiorców mecenas Krzysztof Jaworski wyjaśnia, że powodem złożenia skargi nie jest samo ubezpieczenie, tylko niekorzystna dla konsumentów forma umowy, co zostało potwierdzone przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

-_ Bank zawarł z towarzystwem ubezpieczeniowym umowę, a składki płacili klienci. Inaczej mówiąc, podobnie gdybyśmy ubezpieczali dom, a w razie kradzieży odszkodowanie dostałby sąsiad - tłumaczy mecenas . _

bEChbSsD

Jaworski podkreśla, że klienci banku domagają się zwrotu niesłusznie pobranych od nich pieniędzy. _ - Składka niskiego wkładu własnego była pobierana z góry. W momencie gdy klient osiągnął odpowiedni poziom wkładu, składki mu jednak nie zwracano. Domagamy się zwrotu tych sum _.

Na razie do pozwu przystąpiło kilkanaście osób, których roszczenia wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poszkodowani mogą się jeszcze dopisywać, a niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej pozywamzbiorowo.pl

Pozew zbiorowy. Jak to działa?

Powództwo w postępowaniu grupowym wytacza reprezentant grupy, którym co do zasady jest członek grupy. Ustawa przewiduje jednak możliwość wystąpienia jako reprezentant grupy przez rzecznika konsumentów.

Należy zauważyć, że spośród organów, które mogą występować z powództwami na rzecz innych osób (prokurator, organizacje społeczne, Państwowa Inspekcja Pracy)
, jedynie rzecznik konsumentów ma legitymację do występowania z pozwami w postępowaniu grupowym.

bEChbSsJ

W dotychczasowej praktyce rzecznik konsumentów występował m.in. w sprawie przeciwko bankowi z tytułu pobierania od członków grupy wyższych kwot tytułem oprocentowania kredytu, niż pobierałby, gdyby wykonywał swoje zobowiązania w sposób należyty, co doprowadziło do powstania szkody u członków grupy (tak wyrok SA w Łodzi z dnia 30 kwietnia 2014 r., sygn. Sygn. akt I ACa 1209/13) to orzeczenie jest już prawomocne.

W innych toczących się sprawach rzecznik konsumentów podjął się roli reprezentanta grupy występującej przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym pobierającym rażąco wygórowane opłaty likwidacyjne (zwanych także opłatą od wykupu) w przypadku likwidacji polisy (rzecznik konsumentów w Szczecinie), czy też w sprawie zawyżania kursu franka szwajcarskiego przez kredytujący konsumenta bank (rzecznik konsumentów w Poznaniu).

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.interaktywnie.com/i/36/310564_mhp.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/samsung-pozywa-nvidia-o-lamanie-patentow-zemsta-249577#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Samsung idzie na wojnę. Oskraża konkurencję Pozew dotyczy całej linii produktów firmy z Santa Clara, od procesorów graficznych dla urządzeń mobilnych, aż po układy dedykowane komputerom stacjonarnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m242049.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/klienci;amber;gold;pozwali;panstwo,1,0,1533697.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Klienci Amber Gold pozwali państwo Zamierzają dowieść, że do wyrządzenia przez nią szkody finansowej przyczyniły się zaniechania i błędy ze strony władzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/m306597.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/nabici;moga;kosztowac;mbank;120;mln;zlotych;nic;nie;dostana,81,0,1531217.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Nabici" mogą kosztować mBank 120 mln złotych. Nic nie dostaną? Eksperci ujawniają Money.pl strategię banku w sporze z klientami. Sprawdź, jak złożyć pozew.
bEChbSte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)