Notowania

PKP testuje cierpliwość pasażerów. Wydłużają się nawet przejazdy drogimi Pendolino

9 grudnia wchodzi w PKP nowy rozkład jazdy, ale pasażerowie nie będą mieli zbyt wielu powodów do zadowolenia. Przeciągają się remonty tras, wycofywane są tańsze połączenia, a nawet pociągi Pendolino jeżdżą coraz dłużej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski/ wp.pl)
PKP stawia na Pendolino, ale Pendolino jedzie coraz wolniej

Powodów do radości nie mają na przykład pasażerowie jeżdżący na trasie z Warszawy do Gdańska. Z jednej strony PKP ogranicza liczbę tańszych połączeń pospiesznych, z kategorii TLK oraz IC.

Wszystko po to, by pasażerowie chętniej jeździli flagowymi pociągami przewoźnika, czyli Pendolino. Problem w tym, że Pendolino ze stolicy do Gdańska jeździ coraz dłużej - mimo że już dawno zakończyły się na tej trasie duże remonty.

*PKP szykuje się na inwestycyjny skok. Liczba pasażerów już rośnie w zawrotnym tempie. Zobacz wideo: *

Pendolino będzie w nowym rozkładzie jeździć dłużej niż zaraz po zakończeniu cztery lata temu remontu, który trwał osiem lat. Jeszcze w 2015 roku najszybszy skład pokonywał trasę w 2 godziny i 37 minut. Teraz ten odcinek można pokonać w 2 godziny i 55 minut.
Oficjalnie przyczyną jest naprawa nasypu pomiędzy Malborkiem a Prabutami. Jednak z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że przejazd przedłuża też wprowadzenie ograniczeń prędkości w okolicach Legionowa.
- To jest tak, jak się wydaje miliardy na modernizację torów, a potem trasa nie jest odpowiednio utrzymywana - mówi anonimowo "DGP" pracownik kolei.
Pasażerowie ciągle czekają też na koniec trzyletniej modernizacji trasy Warszawa-Poznań. Tymczasem jak czytamy w dzienniku, po uciążliwych dla pasażerów naprawach, podróż z Poznania do stolicy ma się skrócić raptem o kilka minut. Modernizacja tych torów ma pochłonąć ponad 2 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kolej, pkp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2018

kamlotPKP INTERCITY to zbójecka firma. Wydłużanie tras, wydłużanie czasu przejazdu likwidowanie tańszych połączeń to norma do lat. To wszystko dzieje się za … Czytaj całość

07-11-2018

AC DCOd dawna nieopłacane jest jeżdżenie pociągami. Nieraz już w dwie osoby taniej wychodzi mi przejazd samochodem. Jedyny warunek to LPG :) W wakacje … Czytaj całość

07-11-2018

.................Fajnie wydawać nie swoje pieniądze , przy okazji jeszcze zainkasować 10 % .

Rozwiń komentarze (28)