Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przez brak stabilności politycznej w Grecji kupisz taniej wyspę

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się:

Przez kryzys polityczny, który doprowadził do przedterminowych wyborów w Grecji, spada cena... wysp, które są na sprzedaż. Obniżki sięgają kilkudziesięciu procent!

wyspa Santorini nie jest na sprzedaż
wyspa Santorini nie jest na sprzedaż (mariusz kluzniak/Flickr)
bEKJGlud

Przez kryzys polityczny, który doprowadził do dzisiejszych przedterminowych wyborów w Grecji, spada cena... wysp, które są na sprzedaż. Tamtejsza prasa informuje o obniżkach sięgających kilkudziesięciu procent.

By stać się właścicielem wyspy, trzeba jednak posiadać na koncie minimum milion euro. Dziennik Eleftheros Typos donosi, że największym zainteresowaniem cieszą się małe wyspy na Morzu Jońskim, niedaleko lądu. Ziemie sprzedają prywatni inwestorzy, a nie państwo. Najwięcej klientów pochodzi obecnie z krajów arabskich. Według gazety, w ciągu ostatnich miesięcy ceny niektórych wysp, wystawionych na sprzedaż, zostały zredukowane o 40 procent.

Ostatnio rząd wprowadził ułatwienia dla zagranicznych inwestorów. Kto kupi nieruchomość za minimum 250 tysięcy euro, automatycznie dostaje 5-letnią kartę stałego pobytu. Dla równowagi trzeba dodać, że by zostać w Grecji właścicielem ziemi, trzeba spełnić 32 procedury biurokratyczne i uzyskać m.in. zaświadczenie od urzędników zajmujących się lasami i wykopaliskami archeologicznymi.

bEKJGluf
Czytaj więcej w Money.pl
"Niepokój ws. Grecji jest mocno przesadzony" _ Nie ma żadnej pewności, że partia rebeliantów wygra wybory i wycofa się całkowicie z polityki reform _ - pisze niemiecki dziennik.
Niemcy ostrzegają Greków w sprawie reform - _ Nowy rząd w Atenach będzie zobligowany obietnicami obecnego rządu premiera Antonisa Samarasa _ - mówi niemiecki minister finansów.
Grecja chce wydłużyć programy pomocowe Techniczne przedłużenie jest konieczne, bo UE nie wypłaciła wszystkich przeznaczonych na ten cel pieniędzy z Europejskiego Instrumentu Stabilności Finansowej.
Grecja uchwala budżet. "Historyczny moment" Plan zakłada między innymi zmniejszenie deficytu i wzrost gospodarczy na poziomie 2,9 proc.
bEKJGluG
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)