Notowania

kraj
25.04.2017 09:24

Reforma oświaty. Morawiecki: jest szansa na podwyżki dla nauczycieli

- Jest szansa na podwyżki dla nauczycieli, jednak nie było w tej sprawie rozmów z minister edukacji. Konkrety mogą być znane za kilka miesięcy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. - Trwają prace nad mechanizmem zachęt do dłuższego pozostawania na rynku pracy - zadeklarował.dłuższego pozostawania na rynku pracy - zadeklarował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)

- Jest szansa na podwyżki dla nauczycieli, jednak nie było w tej sprawie rozmów z minister edukacji. Konkrety mogą być znane za kilka miesięcy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. - Trwają prace nad mechanizmem zachęt do dłuższego pozostawania na rynku pracy - zadeklarował.

Morawiecki pytany był we wtorek na antenie TVN24 o poniedziałkowe doniesienia dziennika "Fakt", z których wynika, że nie wyraził on jeszcze zgody na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli. Minister edukacji Anna Zalewska informowała w marcu, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

Wicepremier, odnosząc się do tych informacji, podkreślił, że "nie było jeszcze takiej rozmowy". - Dziennik "Fakt" jest chyba lepiej poinformowany o rozmowach, które toczę, niż ja sam - powiedział. - Do tematów budżetowych przystąpimy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - wskazał Morawiecki.

Dopytywany, czy jest szansa na podwyżki dla nauczycieli, Morawiecki powiedział, że "oczywiście". - Wszystko jest kwestią tylko uzgodnienia w jakiej skali - zaznaczył. - Tutaj w ogóle jeszcze nie było rozmów na ten temat. Na pewno w ciągu paru miesięcy będziemy więcej konkretów znali - zapewnił minister rozwoju i finansów.

Wicepremier odniósł się też do marcowych informacji medialnych, z których wynika, że rząd myśli nad wprowadzeniem programu 10000+. Miałby to być bonus zachęcający do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum dwóch latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. Temu, kto chciałby pracować jeszcze dłużej, z każdym kolejnym rokiem kwota ta by rosła.

Komentując to, Morawiecki powiedział: - Owszem, minister (rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta) Rafalska i ja myślimy o różnego rodzaju mechanizmach, które miałyby zachęcić do pozostania na rynku pracy tych, którzy mogą pozostać, tzn. fizycznie mogą sobie na to pozwolić.

Zaznaczył, że zespoły analityczne w różnych resortach cały czas analizują najróżniejsze podejścia do tego tematu. - Dzisiaj rozmawiamy o 15 różnych sprawach, w jaki sposób można zachęcić do pozostania na rynku pracy. W tej sprawie nie ma konkretów - wskazał wicepremier.

Premier Beata Szydło mówiła w marcu, że rząd zastanawia się nad różnymi wariantami mającymi zachęcić Polaków do pozostania na rynku pracy, a program 10000+ to jeden z pomysłów. Z kolei minister Rafalska - również w marcu - poinformowała, że jej resort na razie nie uczestniczy w przygotowaniu pomysłu 10000+.

Tagi: kraj, edukacja, nauczyciele, emeryci, rząd, finanse, pap, mr, morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2017

wert4563Ale jesteście jeszcze naiwni i wierzycie tym oszustom i złodziejom!!!!!!!!!!!!! Nic nie dostaniecie bo emerytom dali podwyżki to już na zupki nie … Czytaj całość

25-04-2017

obKłamcy i oszuści a gdzie nasze prawo do głosu gdzie referendum jak patrzę na te jego wykrzywioną gębę to wiem że łże jak pies

25-04-2017

miecio512Myślałem, że młodzi ludzie jak Morawiecki będą mieli motto ,,gospodarka i gospodarka,, - ale z tego co widzę to zaczyna bredzic jak jego tatuś i co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)