Notowania

biznes
18-08-2018 (08:07)

"Polskie ceny", zakupy dla VIP-ów, a nawet wyjazd dla influencerów. Tak Reserved przygotował debiut w Izraelu

Tłumy na otwarciu pierwszego sklepu Reserved w Izraelu dodały firmie LPP skrzydeł. Już zapowiada kolejne inwestycje na Bliskim Wschodzie. Firma przyznaje, że pomogła jej kampania marketingowa, ale Izraelczyków przyciągnęły też "polskie ceny" odzieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reserved)
Otwarcie sklepu przekroczyło nasze oczekiwania - słyszymy w LPP

Ledwo co firma LPP S.A. otworzyła salon pod Tel Awiwem, a już zapowiada kolejne inwestycje w tym kraju. Przesądzony jest już kolejny salon w Tel Awiwie, który powstanie w I kwartale przyszłego roku. To pewnie nie koniec.

- Już dziś mamy konkretne oferty od izraelskich deweloperów, którzy są w stanie zagwarantować nam ciekawe lokalizacje pod ewentualne przyszłe otwarcia. Na pewno będziemy je analizować i nie wykluczamy, że skorzystamy z którejś z nich. Decyzje uzależnione będą ostatecznie od dalszego zainteresowania marką Reserved na rynku izraelskim - opowiada money.pl Grzegorz Jarocki, dyrektor zarządzający regionem Bliski Wschód w LPP. Firma rozważa też w najbliższym czasie inwestycje w Egipcie.

Dodaje, że jest bardzo zadowolony z pierwszych dni w Izraelu. - Wynik ze sprzedaży z metra kwadratowego był wysoki i nieznacznie przekroczył nasze oczekiwania. Był na pewno wyższy od średniej, jaką obserwujemy w Polsce, ale proszę mieć na uwadze, że to może być efekt otwarcia - mówi.

*Moda od LPP. Polski przebój eksportowy. Zobacz wideo: *

**

**

Darmowe bilety i "polskie" ceny. Był też wyjazd dla influencerów

Jarocki mówi nam, że otwarcie pierwszego salonu poprzedziła wielka kampania marketingowa. Zanim sklep się otworzył, LPP zaprosił do swojej siedziby dziennikarzy i influencerów z Izraela.

- Przed kilkoma tygodniami zaprosiliśmy do Gdańska przedstawicieli kluczowych mediów modowych i biznesowych z Izraela, aby zapoznać ich z naszą firmą i marką. Pokazaliśmy, jak powstają ubrania z logo Reserved, kim jesteśmy i jak wygląda nasza firma od środka. To pomogło zbudować świadomość marki w tym kraju - opowiada Jarocki. Zanim zakupy w Reserved mogli zrobić "zwykli" mieszkańcy Izraela, pierwszy sklep LPP został natomiast otwarty na pewien czas tylko dla lokalnych VIP-ów.

Tłumy przed otwarciem sklepu Reserved w Izraelu. Fot. LPP

Wielu Izraelczyków jednak już wcześniej znało polską markę. - Okazało się też, że Izraelczycy mają dużą świadomość marki Reserved. Bardzo często jeżdżą do Polski i znają nasze sklepy. Ważnym elementem kampanii była również informacja, że kolekcje naszej marki dostępne będą w Izraelu dokładnie w „polskich” cenach, czyli dokładnie takich, jak w naszych rodzimych sklepach w kraju. Kurs szekli, nawiasem mówiąc, jest prawie identyczny z kursem złotego - zaznacza szef LPP na Bliski Wschód.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się też nietypowa promocja - 200 biletów lotniczych dla najszybszych klientów. - Ale po tych 200 transakcjach, gdy promocja przestała obowiązywać, sprzedaż nie słabła, wręcz przeciwnie - liczba transakcji dalej rosła - zaznacza Jarocki.

Reserved w Izraelu. "Ani słowa o polityce"

Na otwarcie pierwszego salonu LPP przyszły tłumy Izraelczyków. Nie przeszkodziły nawet niedawne zawirowania w stosunkach pomiędzy oboma krajami. Grzegorz Jarocki mówi, że tematy polityczne ani razu nie pojawiły się w rozmowach z partnerami z Izraela, firmą H&O. - Polityka w ogóle nie była przedmiotem naszych rozmów z Izraelczykami. LPP była i jest firmą apolityczną. Podobne podejście prezentuje nasz partner franczyzowy. Jesteśmy profesjonalistami, stąd dla obu stron liczy się wyłącznie aspekt biznesowy współpracy - mówi.

Izrael jest 20. rynkiem zagranicznym, na którym obecna jest gdańska spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-08-2018

brawoU nas cały handel w rękach żydów ,a my im kontrę jednym sklepem

19-08-2018

antyfaszystaTo była antysemicka akcja, mająca na celu upodlenie Żydów. Izrael powinien domagać się od właściciela ośmiocyfrowego odszkodowania nominowanego w … Czytaj całość

19-08-2018

pyraMoże iść za ciosem i otworzyć sklep mięsny - wędlinki, szyneczka, boczuś, żeberka, polędwiczka..... Niech się choć raz w życiu najedzą dobrego.

Rozwiń komentarze (96)

Wybrane dla Ciebie