Notowania

eec 2015
20.04.2015 10:27

Ruszyła największa impreza biznesowa Europy Centralnej. VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Na trzydniowej konferencji eksperci będą dyskutować m.in. o energetyce, górnictwie, polityce regionalnej, transporcie i budownictwie. Dziennikarze Money.pl poprowadzą dwa panele, poświęcone: cyberbezpieczeństwu i efektywności energetycznej w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały EEC 2015)

Od 20 kwietnia czterech unijnych komisarzy, parlamentarzyści, ministrowie z Polski, Europy i świata, prezesi największych firm spotkają się podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Na trzydniowej konferencji eksperci będą dyskutować m.in. o energetyce, górnictwie, polityce regionalnej, transporcie i budownictwie. Dziennikarze portalu Money.pl są na miejscu, by relacjonować to wydarzenie. Poprowadzą również dwa panele, poświęcone: cyberbezpieczeństwu i efektywności energetycznej w Europie.

- Skutki kryzysu wciąż odbijają się na kondycji gospodarek i finansów publicznych wielu europejskich państw. Przyszłość naszego kontynentu to zestaw trudnych pytań. Europejski Kongres Gospodarczy będzie szukał na nie odpowiedzi - zapowiada wydarzenie Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA.

Jednym z ważniejszych tematów VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będzie panel pod hasłem „300 miliardów dla nowej Europy” o wielkim, inwestycyjnym programie Unii Europejskiej. W dyskusji weźmie udział m.in. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, były premier, Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz UE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności oraz Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów RP.

Pobierz materiały na EEC 2015

Wśród tematów omawianych podczas sesji inauguracyjnej (20 kwietnia) znajdują się energia, przemysł i klimat. Padną ważne pytania o standardy ochrony środowiska oraz poruszona zostanie kwestia przeniesienia całościowego myślenia o gospodarce i klimacie do europejskiej regulacji prawnej. W kolejnych dniach również nie zabraknie debat skoncentrowanych na energetyce i przyszłości rynku energii.

Rola państwa w gospodarce, innowacyjność Europy, wyzwania globalnej gospodarki to kolejne tematy, które pojawią się na tegorocznym kongresie. W programie sporo miejsca zajmują także sesje poświęcone górnictwu. W debacie o rentownych kopalniach postawione zostaną pytania o możliwość opłacalnego wydobycia węgla kamiennego w Polsce oraz o inwestycje, które podniosą wydajność kopalń.

Ważnym elementem tegorocznego Kongresu są również panele poświęcone sprawom społecznym i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wśród 100 sesji i debat tematycznych VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego znajdą się także rozmowy na temat młodych uczestników europejskiego rynku pracy oraz szeroko rozumianych inwestycji.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )
Udział w konferencji wezmą m.in.: Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Miguel Arias Canete, komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu i energii, Carlos Moedas, komisarz UE ds. badań, nauki i innowacji, Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki RP, Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego RP, Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa RP, Markku Markkula, przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów, László Szabó, zastępca ministra spraw zagranicznych i handlu, sekretarz stanu ds. parlamentarnych Węgier, Witalij Kliczko, mer Kijowa, przewodniczący partii Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform, Lech Wałęsa, prezydent RP w latach 1990-1995.

Pierwszą wizytę w Polsce od czasu objęcia urzędu w 2012 roku złoży na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej Nkosazana Clarice Dlamini-Zuma.

Zobacz, jak uczestnicy oceniali ubiegłoroczną edycję Kongresu

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Program bogaty jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego. Portal Money.pl będzie relacjonować to wydarzenie. Na naszych stronach nie zabraknie sprawozdań z najważniejszych debat oraz wywiadów z uczestnikami konferencji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: eec 2015, europejski kongres gospodarczy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz