Notowania

prawo
17-09-2018 (07:57)

Banków nie ma kto sądzić. Zajmują sie nimi specjaliści od rozwodów

Coraz głośniej mówi się o potrzebie stworzenia specjalistycznych sądów, zajmujących się sprawami finansowymi. Na razie jednak szans na to nie ma, a jeden sędzia nierzadko jednego dnia zajmuje się rozwodem, a drugiego - wielomilionową aferą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Jednego dnia rozwód, drugiego - wielomilionowa afera. To rzeczywistość polskich sędziów

Coraz głośniej mówi się o potrzebie stworzenia specjalistycznych sądów, zajmujących się sprawami finansowymi. Na razie jednak szans na to nie ma, a nierzadko jeden sędzia jednego dnia zajmuje się rozwodem, a drugiego - wielomilionową aferą.

Potrzebę stworzenia specjalnych sądów, lub chociaż wydziałów, zajmujących się sprawami finansowymi, widzi zarówno rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow, jak i szef UOKiK Marek Niechciał. Jednak Ministerstwo Sprawiedliwości na razie potrzeby powołania takiej instytucji nie widzi - czytamy w "Rzeczpospolitej".

*Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowały już źródła. Zobacz wideo: *

Efekt? - Dziś sędziowie cywiliści tego samego dnia orzekają w sprawach rozwodowych i wielomilionowych aferach finansowych - pisze "Rz". Zatem poszkodowani, zarówno w głośnych aferach, jak i tych mniej medialnych sprawach, muszą po prostu liczyć, że sędzia zna się na sprawach finansowych.

Jednak sędziowie i tak są dzisiaj przepracowani, więc czasu na pogłębianie swoich kompetencji w tym zakresie za bardzo nie mają. Tymczasem na przykład sprawy dotyczące instrumentów finansowych bywają bardzo skomplikowane i wymagają poszerzonej wiedzy. Dlatego na przykład w Niemczech sprawy dotyczące banków czy innych instytucji finansowych są rozpatrywane w trzyosobowym składzie sędziowskim - czytamy w dzienniku.

Jak zaznacza "Rz", choć resort sprawiedliwości nad specjalnymi sądami finansowymi nie pracuje, to ma zaawansowaną koncepcję w temacie specjalistycznego sądu ds. własności intelektualnej.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: prawo, sąd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

BabciaA lichwiarzy i bangsterow ktorzy oszukuja Polakow jest coraz wiecej. A takie typy jak gesdorfa, zurek, tuleja itp swiniaki blokuja reforme sadow.

17-09-2018

hhhwłaśnie o to chodzi byłemu banksterowi Morawieckiemu, byłym kolegom - oszustom w białych kołnierzykach trzeba pomagać, jeszcze im dołoży kasy z … Czytaj całość

17-09-2018

JASNOWIDZGlapiński i Pietraszkiewicz czuwają po nocach aby nie wprowadzono do sądów specjalistów od prawa karnego w dziedzinie ,,ŁAP ZŁODZIEJA … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)