Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Słowacy inwestują w Szczyrk. Plany za 120-150 mln zł

0
Podziel się:

Nie udało się kupić kolejki na Kasprowy Wierch, to inwestują w Szczyrku. Koncern TMR, właściciel największych ośrodków narciarskich u naszych południowych sąsiadów, zapowiada, że w beskidzkiej stacji trzy nowe kolejki pojawią się za rok.

Słowacy inwestują w Szczyrk. Plany za 120-150 mln zł
(PAP/Andrzej Grygiel)

Prezes TMR Bohus Hlavaty zadeklarował inwestycje o wartości 120-150 milionów złotych. Teraz najważniejsze jest, by zakończył się proces tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

- Kolejki mamy już zamówione, również przygotowany jest projekt rozbudowy systemu naśnieżania. Wiemy, co chcielibyśmy zrobić - podkreśla Bohus Hlavaty.

Obecnie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski ma 19 km tras zjazdowych. Ich długość wzrośnie do 22 km. Z kolei budowa nowoczesnego systemu zaśnieżania ma pokryć 81 proc. wszystkich tras w ośrodku.

Bohus Hlavaty zapowiada, że przed następnym sezonem narciarskim pojawi się również jeden
karnet narciarski obowiązujący w stacjach na Słowacji, Czechach oraz w Szczyrku.

Dwa lata temu TMR rywalizowało z grupą Polskie Koleje Górskie, należącą do czterech gmin z Podhala na czele z Zakopanem, o zakup Polskich Kolei Linowych zarządzających wyciągami m.in. na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. Po głośnych protestach górali, PKL zdecydowało się na sprzedaż akcji polskim samorządom.

Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych - w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

wiadomości
KOMENTARZE
(0)