Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Największy producent wieprzowiny na świecie zajmie się przeszczepami?

6
Podziel się:

Dostawca wieprzowiny tworzy Smithfield Bioscience, oddział, który będzie wykorzystywał produkty uboczne powstałe przy produkcji mięsa do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i medycznym.

Największy producent wieprzowiny na świecie zajmie się przeszczepami?
(Jan Ulrich/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Smithfield Foods Inc., potężna korporacja, która ubija więcej świń niż jakakolwiek inna firma, chce włączyć się w ratowanie ludzkiego życia. Firma chce wykorzystać podobieństwa między świniami a ludźmi i wykorzystywać resztki z rzeźni do hodowania tkanek i narządów do przeszczepów.

Dostawca wieprzowiny tworzy Smithfield Bioscience, oddział, który będzie wykorzystywał produkty uboczne powstałe przy produkcji mięsa do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i medycznym - podał Bloomberg. Firma już sprzedaje komponenty stosowane w lekach na leczenie stanów takich jak niestrawność i niedoczynność tarczycy.

Nowy oddział bionaukowy będzie uczestniczyć także w pracach Instytutu Zaawansowanej Regeneracji Produkcji - publiczno-prywatnym przedsięwzięciu w Stanach Zjednoczonych, finansowanym przez Departament Obrony. Jednym z zadań instytutu jest praca nad hodowaniem ludzkich komórek, tkanek i narządów, które następnie będą wykorzystywane przy operacjach przeszczepów, szczególnie dotyczących urazów i ran odniesionych przez żołnierzy.

- Istnieją uderzające podobieństwa między świniami a ludźmi, na przykład nasze DNA i układ trawienny - powiedziała Courtney Stanton, wiceprezes grupy Bioscience w Smithfield. Przykładowo membranę ze świńskich jelit wykorzystuje się do tworzenia heparyny, rozcieńczalnika krwi ludzkiej, która zapobiega krzepnięciu.

Smithfield, z siedzibą w stanie Wirginia, zostało przejęte w 2013 roku za 4,73 mld dolarów przez chiński koncern WH Group Ltd. W 2015 roku, firma przetworzyła 30,5 mln świń.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
vranfa
7 lat temu
Tak oto WP mówi nam Polakom na Święta ,,Smacznego'' ,bo życzeń o Zmartwychwstałym Chrystusie nie spodziewajmy się po niej.
dinko
7 lat temu
tak świnia ma w sobie dużo z czowieka
serce świni j...
7 lat temu
wegetarianin to człowiek nałogowo zabijający marchewę.
koliberek
7 lat temu
Tylko niech nic nie wyhodują przypadkiem Balcerowiczowi i Petru. :)
wegeterianin
7 lat temu
:O