Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Strajk lekarzy-rezydentów. Kopacz: "Premier powinna usiąść z ministrem finansów"

Strajk lekarzy-rezydentów. Kopacz: "Premier powinna usiąść z ministrem finansów"

Protestujący czekają na premier Beatę Szydło lub Mateusza Morawieckiego. Fot. Jacek Dominski/REPORTER
Protestujący czekają na premier Beatę Szydło lub Mateusza Morawieckiego.

Przedstawiciele sejmowej komisji zdrowia powinni pochylić się nad apelem do premier Beaty Szydło, aby z ministrem finansów usiadła do konkretnych rozmów dotyczących służby zdrowia - oceniła w piątek Ewa Kopacz (PO) podczas posiedzenia komisji.

Strajk głodowy lekarzy rezydentów trwa już 11 dzień. Jak pisaliśmy w money.pl, protestujący nie czekają na rozmowy z ministrem zdrowia. Czekają na premier Beatę Szydło lub Mateusza Morawieckiego. Ona stoi na czele rządu, on stoi na czele resortu finansów. Ostatnio chwalił się wyjątkowymi wynikami budżetu, więc rozbudził nadzieje.

- Dzisiaj politycy apelują do polityków. A co tych młodych ludzi interesuje apel jednych polityków do drugich ? Dzisiaj powiem szczerze: jestem zawiedziona. Nie usłyszałam, ile pieniędzy będzie w nowym budżecie na rok 2018 - powiedziała Kopacz.

Jej zdaniem, przedstawiciele komisji zdrowia powinni "pochylić się nad apelem do premier Beaty Szydło, aby z ministrem finansów usiadła do konkretnych rozmów". Kopacz oceniła, że sejmowa komisja zdrowia powinna być mediatorem, bo - jak wskazała - to posłowie będą głosować nad budżetem na 2018 r.

Sejm o lekarzach. Posłanka PO: Rezydenci mogą wyjechać. Posłanka PiS: Niech jadą:

Kopacz pytała ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, ile pieniędzy jest w przyszłorocznym budżecie dla lekarzy rezydentów.

- W budżecie na rok 2018 jest zapisanych 1 mld 179 mln złotych, które są przeznaczone na wynagrodzenia dla stażystów i rezydentów. To jest o około 150 mln zł więcej niż w tym roku i o 40 proc. więcej niż było w 2015 r - odparł Radziwiłł.

sejm, zdrowie, rezydenci, strajk lekarzy, kraj
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ola
2017-11-04 19:53
Trzeba
Trzeba skończyć z absurdalnymi płacami za dyżury ! 1500 lub 2000 to miesięczna pensja.Lekarz ma płacone za jedną noc nie wiadomo za co ?Chyba za spanie na kanapie w dyżurce.Policja , straż i wojsko narażają życie ,a płaci się im zwykłą dniówkę 100 zł za 8 godz. pracy w nocy. To nie sprawiedliwe , bo policja też chciała by dorobić na dyżurach na nockach 1000 lub 2000 .
byk
2017-10-16 13:06
To już długo głodują. Lada dzień i będziemy świadkami jak jeden po drugim zaczną padać.
frania
2017-10-16 13:02
Kopacz - "Premier powinna usiąść z ministrem finansów" - najlepiej z byłym Rostowskim. Powiedział by krótko "pieniędzy nie ma i nie będzie przez najbliższe 4 lata" i po strajku.
Pokaż wszystkie komentarze (52)