Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że możliwa jest korekta
systemu emerytalnego, tak by liczył się staż pracy.

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę
(PAP/Paweł Supernak)

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że możliwa jest korekta systemu emerytalnego, tak by liczył się staż pracy.

_ - Są osoby, które bardzo wcześnie rozpoczynają aktywność zawodową, idą do pracy. Wyznaczanie tylko wieku emerytalnego, który jest granicą emerytury, powoduje, że ta kategoria ludzi pracuje de facto o wiele dłużej. No powiedziemy robotnik niewykwalifikowany, itd. - _ mówił prezydent we wtorek w wywiadzie dla Polsat News.
_ - Można się zastanawiać w związku z tym nad wprowadzeniem także dodatkowych elementów, które by wskazywały na wagę zjawiska, jakim jest długotrwałość pracy _ - dodał.

Prezydent odniósł się zapowiedzi kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił w sobotę, że jeśli wygra wybory, to jednym z pierwszych jego projektów ustaw będzie cofnięcie reformy emerytalnej.

_ - Zapowiedź, że się obniży wiek emerytalny, wróci się do poprzedniego rozwiązania, gdzie kobiety pracowały do 60. roku, a mężczyźni do 65. roku życia, jest w moim przekonaniu naigrywaniem się z prostego człowieka _ - mówił Komorowski.

_ - Jak można powiedzieć, iż można zagwarantować, że emerytury nie będą emeryturami głodowymi za parę lat, jednocześnie mówiąc, że będziemy mniej pracować? _ - pytał. Zaznaczył, że celem tzw. reformy 67 było, aby w przyszłości wartość emerytur nie obniżyła się.

Prezydent zaproponował również, aby PiS własny pomysł dotyczący systemu emerytalnego zgłosiło i przeprowadziło w Sejmie. Jak mówił Komorowski, on pochyli się nad taką ustawą z największą życzliwością.

- _ Bo trzeba szukać rozwiązań optymalnych, które by łączyły racjonalność ekonomiczną, równość wobec prawa i jednocześnie jakieś elementy sprawiedliwości właśnie ze względu na długość pracy, wysokość emerytury _ - podkreślił.

_ - Ale obiecywanie, że się wróci do poprzedniego rozwiązania, jest w moim przekonaniu nieodpowiedzialne _ - zastrzegł. _ Prezydentowi nie przystoi po prostu uczestniczyć w takiej licytacji na demagogię, populizm, na obiecywanie bez pokrycia _ - powiedział Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ogłosi start w wyborach? Padła data Prezydent ma przedstawić decyzję ws. startu w wyborach bliżej ogłoszenia ich terminu przez marszałka Sejmu. Radosław Sikorski ma czas do 6 lutego.
Gospodarcze propozycje Andrzeja Dudy Reindustrializacja ma być jednym z głównych haseł podczas kampanii wyborczej Andrzej Dudy.
PiS rusza z kampanią. Będą blogerzy i aktorzy Jarosław Kaczyński wystosował specjalny list do członków partii.
"Bez III filara nie przeżyjesz na emeryturze" Aby poziom naszych przyszłych emerytur był zadowalający, powinniśmy jak najwcześniej zacząć dodatkowo odkładać pieniądze na ten cel.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)