Notowania

szałamacha
07.10.2016 15:28

Szałamacha w NBP. Były minister finansów został członkiem zarządu

Paweł Szałamacha ma zacząć pracę w Narodowym Banku Polskim - informuje serwis 300polityka.pl. Według niego wniosek w tej sprawie złożył szef NBP Adam Glapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

Paweł Szałamacha ma zacząć pracę w Narodowym Banku Polskim. - Potwierdzam, że dziś prezydent podpisał już wniosek w tej sprawie - mówi money.pl Marek Magierowski, rzecznik prezydenta.

Były minister finansów w rządzie Beaty Szydło formalnie już został więc członkiem zarządu NBP. Wniosek o to został złożony do prezydenta Andrzeja Dudy. Jego autorem był szef NBP Adam Glapiński. Zarząd NBP liczył dotąd siedem osób.

- Organem powołującym członka zarządu jest prezydent. Proszę kontaktować się w tej sprawie z jego kancelarią. Nie jest w zakresie mojej wiedzy informacja, czy prezes Glapiński złożył w tej sprawie wniosek. Proszę o chwilę cierpliwości - usłyszeliśmy w NBP.

Tę informacje potwierdził nam jednak rzecznik prasowy prezydenta Marek Magierowski. Jak dodał w rozmowie z money.pl, dokumenty zostały już przesłane do NBP.

Jako pierwszy o tej nominacji poinformował serwis 300polityka.pl.

Jeszcze tydzień temu Szałamacha mówił, że w planach ma wyjazd w Bieszczady. Z byłym ministrem próbowaliśmy się skontaktować, jednak nie odbiera telefonów.

Paweł Szałamacha od listopada zeszłego roku do końca września był ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło. W tym czasie wprowadził podatek bankowy oraz podatek handlowy. Ten drugi de facto nie wszedł w życie, bo zakwestionowała go Komisja Europejska. Szałamacha z wykształcenia jest prawnikiem.

Tagi: szałamacha, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2016

PPDPo to są posady w firmach i instytucjach państwowych by je obsadzać swoimi ludźmi, chyba jednak PZPR był w tym względzie bardziej umiarkowany bo … Czytaj całość

07-10-2016

MarcinBANDA politycznych (co by nie było że tylko PISowskich ;-) ) śmieci i darmozjadów. 7-miu członków zarządu tworu którym nie trzeba zarządzać, który nie … Czytaj całość

07-10-2016

@@ & @@To są właśnie rządy pis-u z jednego stanowiska odwołają bo się nie sprawdził ale że to swój to daje mu się drugą posade w sumie jeszcze lepszą ci co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (99)