Notowania

Tamara Czartoryska o aferze z fundacją. "To było działanie zaplanowane i niemoralne"

Córka założyciela Fundacji Czartoryskich zabiera głos w sprawie afery związanej z przekazaniem pieniędzy ze sprzedaży kolekcji dzieł sztuki fundacji w Lichtensteinie. W oświadczeniu cytowanym przez Business Insider podkreśla, że "zdecydowanie sprzeciwia się temu planowi, ponieważ nie wspiera on wartości i celów Fundacji Czartoryskich".

Podziel się
Dodaj komentarz
Symbolem zawartej umowy był najcenniejszy obiekt w nabytej kolekcji, czyli obraz Leonarda DaVinci "Dama z łasiczką"

Córka założyciela Fundacji Czartoryskich zabiera głos w sprawie afery związanej z przekazaniem pieniędzy ze sprzedaży kolekcji dzieł sztuki fundacji w Liechtensteinie. W oświadczeniu podkreśla, że "zdecydowanie sprzeciwia się temu planowi".

O aferze pisaliśmy wielokrotnie. Fundacja Czartoryskich otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 100 mln zł, w ramach transakcji sprzedaży 86 tys. obiektów muzealnych, budynków i biblioteki. Symbolem zawartej umowy był najcenniejszy obiekt w nabytej kolekcji, czyli obraz Leonarda DaVinci "Dama z łasiczką".

Głos w tej sprawie zabrała Tamara Czartoryska, córka księcia Adama Karola - założyciela i fundatora fundacji Czartoryskich, który osobiście podpisywał umowę z ministerstwem.

Czartoryska zarzuca swojemu ojcu, że działanie było zaplanowane i są niemoralne.

- Od momentu, gdy dowiedziałam się o zamiarach księcia Adama Czartoryskiego i Macieja Radziwiłła (członka zarządu fundacji - przyp. red.) co do przekazania funduszy obcej Fundacji, wielokrotnie podkreślałam w pisemnej korespondencji z Maciejem Radziwiłłem, że takie działanie jest niemoralne i potencjalnie łamiące prawo głównie z powodu zagrożenia unikaniem podatków i ryzykiem prania pieniędzy - pisze Czartoryska w oświadczeniu cytowanym przez Business Insider.

Córka założyciela fundacji odpiera również zarzuty o jej udział w aferze. - Nigdy nie uczestniczyłam w żadnym spotkaniu w celu negocjacji sprzedaży Kolekcji Sztuki Fundacji Czartoryskich, zarówno z osobami prywatnymi, jak i władzami publicznymi - pisze w oświadczeniu.

Tagi: fundacja czartoryskich, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-04-2018

duda"Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie"

13-04-2018

realOto nasza elyta patriotyczna, tak zawsze traktowali ten kraj w przeszłości, obecnie i w przyszłości.

13-04-2018

OLAGLIŃSKI KUPIŁ KOLEKCJĘ KTÓRA BYŁA DOBREM NARODOWYM POLAKÓW KTÓREGO CZARTORYSCY BYLI WŁAŚCICIELAMI ALE NIE MOGLI TYM DYSPONOWAĆ.

Rozwiń komentarze (44)