Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja zażądała od USA zwrotu nieruchomości. Straszy retorsjami

Chodzi o rezydencje i ośrodek wypoczynkowy zlokalizowane w okolicach Nowego Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Rosja zażądała od Stanów Zjednoczonych zwrotu nieruchomości, odebranych jej przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę. Chodzi o rezydencje i ośrodek wypoczynkowy zlokalizowane w okolicach Nowego Jorku.

W grudniu ubiegłego roku amerykańskie służby weszły do budynków zajmowanych przez rosyjskich dyplomatów i nakazały natychmiastowe ich opuszczenie. Jednocześnie wydalono ze Stanów Zjednoczonych ponad trzydziestu Rosjan - pracowników placówek dyplomatycznych.

Pięć miesięcy temu Moskwa ograniczyła reakcję do oświadczenia. Jak tłumaczyli wtedy przedstawiciele Kremla, Barack Obama próbował jeszcze bardziej zepsuć stosunki rosyjsko - amerykańskie, dlatego władze Rosji zdecydowały się poczekać na zaprzysiężenie nowego prezydenta - Donalda Trumpa.

Teraz rosyjscy urzędnicy uznali, że przyszedł odpowiedni moment, aby wrócić do tej kwestii. - Nie odpowiedzieliśmy na tamten incydent od razu, ale nikt nie mówił, że zasada wzajemności przestaje działać - oświadczył doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow.

Zapowiedział przy tym, że Moskwa domaga się zwrotu nieruchomości, a jeśli tak się nie stanie, to zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2017

Ruscy to bandyciRuscy to bandyci

14-05-2017

jerySowiety wiecznie poszkodowane, ta ich pretensjonalność sięga zenitu. A Polsce zwrócić wrak samolotu i kasę za dzierżawy od kilku lat to nie łaska?! … Czytaj całość

13-05-2017

HaroRosja to nie kraj. To stan umysłu.

Rozwiń komentarze (43)