Notowania

włochy
01.10.2014 14:44

We Włoszech przyrost naturalny bliski jest zeru

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest kryzys - twierdzą autorzy opublikowanego właśnie w Rzymie raportu na ten temat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(4774344sean/iStockphoto)

We Włoszech przyrost naturalny bliski jest zeru (1,2 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym). Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest kryzys - twierdzą autorzy opublikowanego właśnie w Rzymie raportu na ten temat.

Według raportu w 2008 roku urodziło się 577 tysięcy nowych Włochów, w roku ubiegłym już tylko 514 tysięcy. To o 63 tysiące mniej. Zdecydowana większość ankietowanych młodych mężczyzn i kobiet wskazuje na kryzys jako główną przyczynę rezygnacji z posiadania potomstwa. Ponad 60% obwinia o to braki w polityce prorodzinnej, wymieniając na liście dezyderatów zarówno ulgi podatkowe, jak i rozbudowę sieci żłobków i przedszkoli.

Czytaj więcej w Money.pl
List szedł ponad 9 lat. Absolutny rekord Włosi wyśmiewają teraz hasło poczty, która 15 lat temu zapowiadała _ koniec z listami powolnymi jak ślimaki _.
Nietypowy prezent dla walczącego z mafią Darczyńca zarzucił siłom porządkowym, w tym karabinierom, obojętność wobec przestępstw, których pada ofiarą.
Kawiarnia w Rzymie przesadza z cenami? W Caffe Greco, w której oprócz znakomitych gorących napojów, są też doskonałe ciasta, należy liczyć się z wysokimi cenami.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz