Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Skłóceni separatyści

1
Podziel się:

W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.

Wojna na Ukrainie. Skłóceni separatyści
(PAP/EPA)

Na terytorium samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej doszło do starcia rebeliantów. W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup zbrojnych Aleksander Bednow, pseudonim Batman.

Batman wraz z kilkoma towarzyszącymi mu bojownikami wpadł w zasadzkę przygotowaną przez samozwańczą „milicję ludową”. Został zastrzelony podczas wymiany ognia. O konfliktach i rywalizacjach pomiędzy separatystycznymi ugrupowaniami w Donbasie informował wcześniej oficer prasowy operacji antyterrorystycznej.

Pułkownik Andryi Łysenko mówił także o rosnącym niezadowoleniu wśród separatystów: „Wśród członków bandyckiej formacji Wostok wzrasta niezadowolenie z powodu braków w zaopatrzeniu w podstawowe produkty, a także braku pieniędzy. W ostatnich dniach terroryści nie otrzymali od swych rosyjskich opiekunów żadnego finansowego wsparcia” - powiedział.

Zdaniem komentatorów w Donbasie trwa proces tworzenia jednego centrum dowodzenia ugrupowaniami zbrojnymi separatystów, co prowadzi do konfliktów pomiędzy różnymi ich pododdziałami.

Czytaj więcej w Money.pl
Manifestanci na Węgrzech nie chcą Orbana Demonstranci, którzy zebrali się w centrum stolicy, wołali: Więcej demokracji i Precz z Orbanem!
Rosjanie z Ukraińcami wracają do rozmów W ubiegłym tygodniu władze ukraińskie i separatyści dokonali wymiany wielu jeńców, co zostało uznane za krok w kierunku deeskalacji konfliktu.
Google ucieka z Rosji. Przez zmianę prawa Wszystko przez zaostrzone prawo, które zmieniła w lipcu rosyjska Dumna Państwowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
woww
2 lata temu
Niemcy juz na wypadek wojny zaczeli kopac ziemianki i w pewnych czesciach kraju okopy , a piwnice maja juz teraz pelne zapasow-najgorsze jest to ze nie maja zadnego Führera w tej chwili-zgroza dla obludnego narodu.Macron i Orban tez juz powinni zaczac kopac sobie schrony, a jeszcze lepiej zaraz przeskoczyc do PUTLERA......