Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmigłowce ratunkowe znikają znad morza. To decyzja Macierewicza

Od września nad polskim wybrzeżem nie będą już latały wojskowe śmigłowce ratunkowe. Tak zadecydował minister obrony Antoni Macierewicz. Powód? Sprzęt jest przestarzały i musi iść do remontu. A nowych maszyn po prostu nie ma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Decyzja ministra obrony podyktowana jest złym stanem technicznym śmigłowców

O sprawie informuje wtorkowy "Fakt". Czytamy w nim, że decyzja została już podjęta przez szefa resortu obrony, a to oznacza, że śmigłowce będą latały nad morzem już tylko do końca sierpnia, a więc tylko 10 dni.

Dziennik przypomina jednocześnie słowa wiceministra Kownackiego, który twierdził, że zakup śmigłowców dla polskiej armii nie jest - delikatnie mówiąc - sprawą życia i śmierci. Teraz okazuje się, że jednak jest.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, naszą strefę przybrzeżną patrolują przez całą dobę dwie maszyny. Pochodzą one z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z Darłowa i Gdyni i rocznie przeprowadzają kilkanaście akcji ratunkowych.

*Jest porozumienie w sprawie rakiet Patriot. Zobacz wideo: *

Są już jednak na tyle wyeksploatowane, że wymagają remontu. Bez niego mogą stać się już zupełnie bezużyteczne. Problem w tym, że nie ma śmigłowców, które mogłoby przejąć te zadania. Od 1 września zatem patrolu nie będzie.

"Fakt" podkreśla również, że Polska zobowiązała się do realizowania zadań w zakresie ratowania zdrowia i życia w tzw. polskiej strefie odpowiedzialności na Bałtyku. Stało się tak, gdy nasz kraj podpisał Międzynarodową Konwencję o poszukiwaniu i ratownictwie morskim.

Tagi: śmigłowce ratunkowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2017

MirW uchu prezesa ma być nowy bohater przy Macierewiczu nie mówiący po polsku

22-08-2017

k71Wstając z kolan padliśmy na pysk.

22-08-2017

ObserwatorPanie MINISTER a może by tak zakupu dokonać za te zabezpieczenia miesięcznicy w Warszawie i stawianie na siłę pomników które nic nie znaczą i nic … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (363)