Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier zapowiada wsparcie dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci

11
Podziel się:

Program zostanie przygotowany do końca roku, a projekt dotyczącej do ustawy zostanie przedstawiony do końca bieżącego miesiąca.

Premier zapowiada wsparcie dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci
(Rozbicki/REPORTER)

Wprowadzenie od 1 stycznia 2017 r. programu wsparcia dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, zabezpieczenie na ten cel środków w przyszłorocznym budżecie oraz przeprowadzenie akcji promującej ochronę życia - to trzy zobowiązania rządu przedstawione w Sejmie przez premier Beatę Szydło.

- Przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie, wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później, w opiece nad urodzonym dzieckiem - zapowiedziała szefowa rządu.

Dodała, że program zostanie przygotowany do końca roku, a projekt dotyczącej do ustawy zostanie przedstawiony do końca bieżącego miesiąca.

Drugie z zobowiązań przedstawionych przez premier to zgłoszenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu zabezpieczających środki finansowe na realizację tego programu od 1 stycznia 2017 r.

Po trzecie - zapowiedziała szefowa rządu - "zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
gość
8 lat temu
pogubiliście się niczym i nikomu oczu nie zamydlicie
daro64
8 lat temu
Przez wiele lat nakłady na osoby niepełnosprawne sa redukowane....coraz trudniej o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych, mniej kasy na dostosowanie warunków domowych,mniej mniej i jeszcze raz mniej.....a gadanie tej osoby to tylko sciema i zadowolenie "kurdupla' bo mysli ze cos pojdzie w sondazach do góry ale mylisz sie oszołomie...ludzie juz nie wierza w takie gadania
gość
8 lat temu
a co z dziećmi już dorosłymi na rentach socjalnych 664 zl i pielęgnacyjny z opieki społecznej 153 zl ma się utrzymać i opłacić koszty mieszkania i media ...?
Rodzic
8 lat temu
90% wpisujących nie ma pojęcia co to dziecko niepełnosprawne. Jestem rodzicem takiego dziecka. Państwo takie dzieci ma w głębokim poważaniu. ZERO pomocy a raczej kłody pod nogi. Do lekarzy za rok. O rehabilitacji pomarzyć. Ani fachowców ani pieniędzy. Jednak nie to jest najgorsze. Czy ktokolwiek pomyślał,że taki człowiek myśli , czuje i rozumie na swój sposób. Chciałby mieć dziewczynę , kochać się itd. Ale według parszywego kleru liczy się sztuka a nie człowiek. Ta hołota potrafi tylko grabić i prać mózgi wierzącym. Wstyd mi za taką ojczyznę !!!
Św.Cecylia
8 lat temu
Zamiast jazgotać na forach bierzcie się ludzie do roboty bo kasa do spełniania obietnic jest potrzebna! 'Dobry Wujek-rząd' da wszystkim potrzebującym. Niech nam żyje nasz cudotwórczy PIS....