Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Wyłudzenia VAT. CBA zatrzymało szefów agencji pracy tymczasowej

52
Podziel się:

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i wiceprezesa jednej z warszawskich agencji pracy tymczasowej. Zatrzymani mieli wyłudzić 30 mln zł VAT i wyprać 161 mln zł dochodów z przestępstw.

Fikcyjna firma miała być dla nich żyłą złota
Fikcyjna firma miała być dla nich żyłą złota (CBA)

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i wiceprezesa jednej z dużych warszawskich agencji pracy tymczasowej. W akcji brali też udział żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Zatrzymani mieli wyłudzić 30 mln zł VAT i wyprać 161 mln zł dochodów z przestępstw.

Zatrzymany został też inny członek zarządu spółki - akcję jego zatrzymania prowadzili warszawscy policjanci.

"W ramach specjalnie założonej, fikcyjnej działalności spółki - handlu odzieżą i tkaninami, zatrzymani wystawiali faktury VAT, poświadczające nieprawdę co do rzeczywistej realizacji zafakturowanego kupna towarów i dokumentujące transakcje, które w rzeczywistości nie miały miejsca" - podało CBA. Jak wykazało śledztwo, na fikcyjnym handlu ubraniami spółka wyłudziła 30 mln zł VAT.

Zobacz także: Zobacz też: Emilewicz o podatkach: każdy powie, że wolałby, żeby ich nie było

"W ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów 'wyprali' ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw. Agenci z CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i siedzibę spółki. Cała trójka w prokuraturze w Łodzi usłyszała zarzuty m.in. prania pieniędzy, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia zwrotu podatku VAT wielkiej wartości" - czytamy dalej w przesłanym money.pl komunikacie CBA.

Jak informuje biuro, w czerwcu 2017 roku funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA w jednej z tamtejszych restauracji zatrzymali biznesmena. Został złapany na gorącym uczynku - sprzedawał fikcyjne faktury VAT.

"Do dziś w tym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 32. podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Grupy te miały na celu popełnianie przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. Jeden z zatrzymanych przez CBA przedstawicieli warszawskiej spółki należącej do cudzoziemców miał 'przeprać' blisko 25 mln zł 'brudnej' gotówki" - podaje CBA.

Również w piątek Biuro poinformowało o zatrzymaniach w Krakowie. Do zatrzymania czterech osób doszło po wielomiesięcznym śledztwie. Dotyczyło nieprawidłowości przy wynajmie różnym podmiotom gospodarczym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie nieruchomości w ścisłym centrum Krakowa - w okolicach rynku i pod Wawelem.

W ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów „wyprali” ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw. Agenci z CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i siedzibę spółki. Cała trójka w prokuraturze w Łodzi usłyszała zarzuty m.in. prania pieniędzy, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia zwrotu podatku VAT wielkiej wartości.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
extrem
6 lat temu
siadłem, przeczytałem i stwierdzam, że w tym kraju nie da się normalnie funkcjonować. 3 macherów wyłudza kilkadziesiąt baniek a PO mi coś bredzi o praworządności? qrva - co to za kraj???
lin
6 lat temu
PO do kibla i do spłukania
olo
6 lat temu
Brawo Kamiński tak trzymać ! Bez złodziei Polska by juz dawno wyszła z recesji. Każdy wie, że styk państwo - prywaciarz aż kipi od przekrętów.Za PO była kumulacja !!! Gonić to dziadostwo.
Zwiastun76
6 lat temu
Brawo PiS. Sprawdzic wszystkich. Winnych ukarac mocno. Czas zrobic porzadek z tym dzikim nadwislanskim kapitalizmem. Jestesmy z Toba Prezesie.
antyp
6 lat temu
A ja ciągle czekam kiedy CBA zatrzyma toruńskiego biznesmena i jego wspólników za wyłudzenia milionów z budżetu i sprzeniewierzenia pieniędzy ludzi np za świadectwa udziałowe.
...
Następna strona