Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
expo 2015 mediolan
11.04.2015 16:55

Wystawa EXPO 2015. Nasz udział może kosztować 57 mln zł

Polska na Wystawie Światowej będzie miała czwarty pod względem wielkości pawilon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

Nawet 20 milionów ludzi może zobaczyć światową wystawę Expo. Za niespełna 3 tygodnie, 1 maja, uroczyste otwarcie imprezy w Mediolanie. Polska na Wystawie Światowej będzie miała czwarty pod względem wielkości pawilon.

W zeszłym roku rząd polski poważnie się zastanawiał, czy warto wydawać pieniądze na udział w wystawie. EXPO 2015 odbędzie się pod hasłem "Wyżywienie planety, energia dla życia".

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman przekonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że to szansa na promocję polskiej żywności. - Chcemy w ciągu 6 miesięcy trwania wystawy przekonać gości, że Polska jest imperium pod względem produkcji żywności - zapowiada Majman. Szef PAIiIZ - u, który odpowiada za polską prezentację tłumaczy, że Expo to obecnie nie wystawa gospodarcza, ale rodzaj wielkiego festynu.

W zeszłym roku ministerstwo gospodarki szacowało, że koszt udziału Polski w EXPO 2015 wyniesie około 57 milionów złotych. Sławomir Majman przyznawał, że nie tylko ze względu na koszty zastanawiano się nad tym, czy nadal Polska powinna się promować w Europie." Uczestnictwo w EXPO w Azji to był nasz obowiązek. Polski pawilon w Szanghaju odwiedziło ponad 8 milionów osób. My zakładamy, że kolei w Europie o nas wiedzą. To nie do końca prawda " - przyznaje Majman.

Polska na Wystawie Światowej będzie miała 4. pod względem wielkości pawilon. Architektonicznie będzie nawiązywał do sadu jabłoniowego. W wydarzeniu uczestniczyć będzie 147 krajów. Polski Dzień na Expo zaplanowano na 13 września.Wystawa potrwa do 31 października.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: expo 2015 mediolan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz