Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Właściciel ciężarówki z Berlina ma problem. Będzie musiał zwinąć biznes?

674
Podziel się:

Właściciel ciężarówki, której użył zamachowiec w Berlinie, ma poważne kłopoty finansowe. Grożą mu wysokie kary. Wszystko przez to, że dopiero teraz wydano mu naczepę, w której był towar. Ten jednak okazał się zniszczony.

Właściciel ciężarówki z Berlina ma problem. Będzie musiał zwinąć biznes?
(PAP/EPA)

Właściciel ciężarówki, której użył zamachowiec w Berlinie, ma poważne kłopoty finansowe. Grożą mu wysokie kary. Dopiero teraz wydano mu naczepę, w której od dwóch miesięcy leżał niedostarczony towar. Dziś metalowe elementy, które Polak miał w grudniu dostarczyć do jednego z berlińskich przedsiębiorstw, są już pordzewiałe. Nie ma też szans, żeby dostać odszkodowanie z tytułu ataku terrorystycznego.

Od czasu zamachu 19 grudnia ubiegłego roku ciężarówka i naczepa są dowodem w śledztwie i stoją na berlińskim parkingu policyjnym. Dopiero w ostatni poniedziałek niemiecka prokuratura wyraziła zgodę, aby Ariel Żurawski dostarczył towar odbiorcy - czytamy na stronach internetowych Polsat News. Wydał mu zresztą naczepę tylko na kilka godzin.

Ponieważ naczepa cały czas stała pod gołym niebem, 25 ton metalowych elementów, które były na naczepie, zardzewiało.

Ubezpieczenie nie obejmuje aktów terroru, dlatego właściciel będzie musiał pokryć straty z własnej kieszeni.

Koszty związane z zardzewiałym towarem to niejedyny problem firmy. Wciąż nie ma zgody na wydanie właścicielowi ciężarówki. Firma leasingowa wprawdzie zawiesiła spłatę na trzy miesiące, ale już poinformowała Żurawskiego, że to wszystko, co może zrobić. W przypadku auta także nie ma pewności, czy ubezpieczenie pokryje stratę - czytamy w materiale Polsat News.

Właściciel firmy na razie wstrzymał wszystkie inwestycje, bo nie wie jak skończy się sprawa feralnej ciężarówki i czy nie będzie musiał zwinąć biznesu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(674)
gosc
7 lat temu
Towar nie uległ zniszczeniu w wyniku aktu terroryzmu tylko dlatego że Niemcy skonfiskowali tira z towarem i trzymali go pod gołą chmurką.
M
7 lat temu
Nie dostateczne zabezpieczenie materiał dowodowego przez niemiecką policję. Za takie niedbalstwo odpowiada policja i od niej powinien domagać się rekompensaty.
DD
7 lat temu
polska produkcja, po dwóch miesiącach zardzewiało
zbieracz
7 lat temu
Czy POn Budka nie może naczepy z metalem odkupić, za zbiórkę?
jacek
7 lat temu
PARSZYWE NIEMCY , GDYBY MELKEL MIAŁA JAKAKOLWIEK KLASĘ ,DOSTAŁBY ODSZKODOWANIE OD PANSTWA - JESZCZE NIEMIECKIEGO.
...
Następna strona