Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poza Radą Dialogu Społecznego. "Działanie prezydenta jest dyskryminujące"

38
Podziel się:
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poza Radą Dialogu Społecznego. "Działanie prezydenta jest dyskryminujące"
(Grzegorz Bukala/REPORTER)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje do prezydenta, by uznał ich podmiotowość i włączył do Rady Dialogi Społecznego. – Dla mnie ta dyskryminacja organizacji, która zrzesza małych i średnich przedsiębiorców w Polsce, jest niezrozumiała – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Adam Adamowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

- Przypomnę, że już w marcu ZPP otrzymało statut organizacji reprezentatywnej – kontynuował Adamowicz. – Nie rozumiem, dlaczego od tego czasu prezydent nie powołał ZPP do Rady. Premier Morawiecki stawia na Konstytucję Biznesu, która ma poprawić zasady funkcjonowania firm w Polsce, a prezydent nie wykonuje zadań, które wynikają bezpośrednio z ustawy. I działa dyskryminująco na ten sektor. Wystąpiłem w tej sprawie do prezydenta z pismem, nie dostałem jeszcze odpowiedzi. W Radzie mamy silnie reprezentowane związki zawodowe, duże firmy a przedstawicieli małych i średnich firm brakuje.

"Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

przedsiębiorcy
KOMENTARZE
(38)
robi
3 lata temu
A jeszcze nie tak dawno prezes ZPP gratulował Morawieckiemu i Szydło... Może za mało się podlizywał i dlatego go nie wzięli ? ;-)
zigor
3 lata temu
Dialog to nie użeranie się z tymi którzy coś chcą a prezydent szuka żarówek do żyrandola i nie ma na to czasu ani głowy. Za chwilę znowu każą coś podpisać, chwili spokoju nie ma.
Firma
3 lata temu
Dyskryminacja??? Haha bardziej w stylu chcemy Was gnębic. Rząd zapomniał co buduje Polski kapitał co buduje Polski rynek Ci wszyscy mali i średni są skazani na upadek
DUCH
3 lata temu
A PIECE OPALOWE 3-CI SWIAT MA LEPSZE OD NASZYCH PIECOW 5-TEJ GENERACJI i co dalej
DUCH
3 lata temu
NIE MA WAZNIEJSZYCH SPRAW 50 LAT SLUCHA SIE TEGO SAMEGO ,A i pieniadze takie same kiedys bylo 650zl no i tero jest tak samo A MOWIENIE (GODANIE ) TAKIE SAMO WIEC CO DALEJ
...
Następna strona