Notowania

mtsl
27.11.2018 10:35

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poza Radą Dialogu Społecznego. "Działanie prezydenta jest dyskryminujące"

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Bukala/REPORTER)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje do prezydenta, by uznał ich podmiotowość i włączył do Rady Dialogi Społecznego. – Dla mnie ta dyskryminacja organizacji, która zrzesza małych i średnich przedsiębiorców w Polsce, jest niezrozumiała – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Adam Adamowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

- Przypomnę, że już w marcu ZPP otrzymało statut organizacji reprezentatywnej – kontynuował Adamowicz. – Nie rozumiem, dlaczego od tego czasu prezydent nie powołał ZPP do Rady. Premier Morawiecki stawia na Konstytucję Biznesu, która ma poprawić zasady funkcjonowania firm w Polsce, a prezydent nie wykonuje zadań, które wynikają bezpośrednio z ustawy. I działa dyskryminująco na ten sektor. Wystąpiłem w tej sprawie do prezydenta z pismem, nie dostałem jeszcze odpowiedzi. W Radzie mamy silnie reprezentowane związki zawodowe, duże firmy a przedstawicieli małych i średnich firm brakuje.

"Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: mtsl, zpp, prezydent, przedsiębiorcy, firmy, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

magNo ale prezydent ciągle się uczy!!

27-11-2018

fan polskiKogo dyskryminuje pewnie pracowników czyli zwykłych ludzi, którzy tez maja swoje prawa nie tylko grupa pazernych pracodawców.

27-11-2018

rexOj tam, oj tam....za chwilę sezon narciarski a ci mu głowę zawracają. Nie było przekazu z nowogrodzkiej, więc nie ma problemu

Rozwiń komentarze (38)