Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Wszystkich Świętych. Branża pogrzebowa odradza wizyty na cmentarzu

41
Podziel się

Drastyczny wzrost liczby zachorowań w Polsce to poważny argument do tego, by w tym roku - zwłaszcza w przypadku osób starszych - nie odwiedzać zatłoczonych cmentarzy. Apel do Polaków skierował Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Pogrzebowych.

Wszystkich Świętych. Branża pogrzebowa odradza wizyty na cmentarzu
(Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDSKGeXp

Na razie nie ma decyzji odgórnych co do organizacji 1 listopada. Nie wiadomo, czy cmentarze znów zostaną zamknięte tak jak miało to miejsce wiosną, czy zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Zarządcy cmentarzy wciąż wstrzymują się z podjęciem jakichkolwiek działań w tym względzie - czekają na wytyczne.

bDSKGeXr

- Sytuacja rozwija się dynamicznie i jest ekstremalnie zmienna, więc na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska ani konkretnych zaleceń co do Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, poza wezwaniem, by respektować zalecenia służb sanitarnych - zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w rozmowie z Interią.

Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty

Z kolei rzecznik Archidiecezji Warszawskiej w rozmowie z "Wyborczą" zapewnił, że przed początkiem listopada władze kościelne wystosują do wiernych apel związany z sytuacją epidemiczną.

bDSKGeXx

Z przestrogą wyszli już przedstawiciele branży pogrzebowej. Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Pogrzebowych Krzysztof Wolicki sugeruje, aby odłożyć wizytę na grobach bliskich na inny czas.

- Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane - zaapelował w rozmowie "Wyborczą."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSKGeXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
ann
6 miesięcy temu
Kochani, unikajcie urzędów, przychodni, kościołów- tam wirus atakuje. Możecie za to bez obaw korzystać z prywatnych przychodni, supermarketów- tam wirus nie atakuje.
Emerytka
6 miesięcy temu
Żadnych wizyt. Odwiedzajcie cały rok zmarłych święto nie trafione ja chodzę na cmentarz cały rok
Tekla99
6 miesięcy temu
od kiedy branzy pogrzebowej zalezy zeby ludzie nie umierali...ha..ha... to jak by rzeźnik namawia ludzi do przejscia na wegetarianizm
bDSKGeXT
Kat
6 miesięcy temu
A to ciekawe branża pogrzebowa zamiast zachęcać Polaków do odwiedzin cmentarzy żeby zwiększyć obroty to odradza to działanie antybiznesowe pierwszy raz widzę coś takiego
NN
6 miesięcy temu
Ja byłem dzisiaj na cmentarzu. Co roku chodzę szybciej ponieważ 1/2 listopada jest tłoczno.
...
Następna strona