Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Wszystkich Świętych. Branża pogrzebowa odradza wizyty na cmentarzu

41
Podziel się:

Drastyczny wzrost liczby zachorowań w Polsce to poważny argument do tego, by w tym roku - zwłaszcza w przypadku osób starszych - nie odwiedzać zatłoczonych cmentarzy. Apel do Polaków skierował Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Pogrzebowych.

Wszystkich Świętych. Branża pogrzebowa odradza wizyty na cmentarzu
(Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEDFVOth

Na razie nie ma decyzji odgórnych co do organizacji 1 listopada. Nie wiadomo, czy cmentarze znów zostaną zamknięte tak jak miało to miejsce wiosną, czy zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Zarządcy cmentarzy wciąż wstrzymują się z podjęciem jakichkolwiek działań w tym względzie - czekają na wytyczne.

bEDFVOtj

- Sytuacja rozwija się dynamicznie i jest ekstremalnie zmienna, więc na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska ani konkretnych zaleceń co do Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, poza wezwaniem, by respektować zalecenia służb sanitarnych - zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w rozmowie z Interią.

Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty

Z kolei rzecznik Archidiecezji Warszawskiej w rozmowie z "Wyborczą" zapewnił, że przed początkiem listopada władze kościelne wystosują do wiernych apel związany z sytuacją epidemiczną.

bEDFVOtp

Z przestrogą wyszli już przedstawiciele branży pogrzebowej. Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Pogrzebowych Krzysztof Wolicki sugeruje, aby odłożyć wizytę na grobach bliskich na inny czas.

- Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane - zaapelował w rozmowie "Wyborczą."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDFVOtK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Jdhdhdd
11 miesięcy temu
Branża pogrzebowa... Jak mnie to irytuje, że ktoś się dorabia na trupach. Idźcie ludzie połóżcie kwiat a nie milion zniczy i wieńców. W ciągu roku a nie w święto. Jakby co najmniej zmarli czekali z kalendarzem w rekju na te znicze. Pamięć się liczy
Marian
11 miesięcy temu
Prywatne wizyty u lekarzy nie grożą zarażeniem !!!
Lila
11 miesięcy temu
Na Cmentarzach jest 100% umieralność!!! Nie chodź tam!
bEDFVOtL
Gniew.
11 miesięcy temu
1Maja było kiedyś świętem ludzi pracy,a KK zmienił to na święto Józefa rzemieślnika z bajki zw.Nowym Testamentem.KK wszystko wolno.
Jacus
11 miesięcy temu
Słuszna rada, oni i tak wiedzą, że swoje zarobią
...
Następna strona