Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

- To prawda, że są trudności, ale one dotyczyły głównie generalnych wykonawców. Włoskie firmy, żeby wygrać kontrakty, mocno zaniżały ceny - mówił w programie "Money. To się liczy" Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. - Ale nawet te problemy, które mamy w Polsce, są bezpośrednim następstwem nie tego, co one robią w naszym kraju, a często globalnych problemów tych firm - dodał.

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
skorpion
4 lata temu
chcąc wygrać przetargi wykonawcy rażąco zaniżają ceny i myślą, że jakoś tam będzie, a tu kicha nie udaje się napisać protokołu rozbieżności. Ktoś tutaj pisze, że Tusk budował autostrady i przyszłość dla wszystkich. Tak autostrady najdroższe w europie jak nie na świecie, a z jego przyszłościa to niech to szlag trafi. ZIELONA WYSPA CHA, CHA, CHA.
Mmm
4 lata temu
Sam pracuję w kopalni kruszywa i tylko w 2019 roku ceny surowców podskoczyły o 15%. W tamtym roku 10%. Związane to jest ze wzrostem 1. Prądu 2. Paliwa 3. Pensji. A pensje w Polsce będą POWOLI rosnąć. Brakuje pracowników ze względu na niskie zarobki. Młodzi z terenów wiejskich przenieśli się do miast lub wyjechali na zachód. I w regionie brakuje pracowników o danej specjalizacji a ze względu na niskie zarobki z daleka nikt nie chce przyjechać. Mój pracodawca szuka pracowników od marca. Zatrudniło się tylko dwóch co mają powyżej 40+ lat i mieszkają bardzo blisko. Młodzi to już pierwszego dnia rezygnują. Zobaczą warunki pracy i spytają o zarobki i tyle. Żegnają się z prezesem. He he. W firmie jest tylko 2 osoby poniżej 40 roku życia a reszta to przed emeryturą i prezes chyba zdał sobie sprawę, że firma się nie rozwija a za kilka lat zostanie sam. Pocieszyłem go słowami - w Polsce w 2025 r będzie 1,5 mln miejsc pracy a w 2030 r nawet 3 mln. Ciekawe co będzie z Ukraińcami o których Niemcy i Czesi walczą. Dla mnie najdziwniejsze jest to, że Prezesi zachodzą w głowę czemu nie ma chętnych do pracy. Przecież o zarobki chodzi.
lubudubu
4 lata temu
Tusk budowal autostrady i przyszlosc dla wszystkich obywateli a Kaczyński buduje pomniki i zmienia tabliczki z nazwa polskich ulic
Janek
4 lata temu
Ha,ha ! !! Tak sie kończy uszczelnianie i dobijanie małych firm, łodwrócony Vat w budowlance i inne pomysły kaczej zmiany. Grecjo-Wenezuela już sie zbliża.....
młody
4 lata temu
czas powrotu do zaprzęgów konnych jest coraz bliższy ,będzie cicho ekologicznie