Trwa ładowanie...
bEILaUuZ
Notowania
Przejdź na

Wyższa składka dla rolników prowadzących działalność gospodarczą. Prezes ZUS komentuje

- Jeśli obejmiemy ubezpieczeniem osoby prowadzące działalność gospodarczą, które mogą być też rolnikami, to jest nie tylko kwestia pobierania od nich składek, ale także zagwarantowania im ochrony. Tu nie dzieje się tak, że pobieramy, a nie oddajemy - tłumaczyła prezes ZUS Gertruda Uścińska. - Jeśli te osoby nie są obejmowane ubezpieczeniem, my też nie gwarantujemy ochrony, zasiłków ani świadczeń emerytalnych. Ten mechanizm działa w ten sposób - mówiła w programie "Money. To się liczy".

18-02-2021
Tagi:
krus, wideo, zus, rolnicy, video, mtsl
0
0
95
Podziel się
Komentarze (95)
zobacz więcej komentarzy (95)
bEILaUvl
KOMENTARZE
(95)
Taryfiarz
8 miesięcy temu
Zły tytuł, powinno być: Prowadzący działalność gospodarczą udający rolników zostaną obarczeni obowiązkiem opłacenia składki ZUS tak jak inni przedsiębiorcy. To cała filozofia.
RolnikBeti
8 miesięcy temu
To nie KRUS jest problemem ale ZUS.PRACYJECIE NIE NA SWOJE ALE NA CUDZE EMERYTURY. JA MAM SKŁADKĘ. RĘTOWO EMERYTALNĄ I ZDROWOTNĄ A WY ZAGLĄDNIJCIE W SWOJE UBEZPIECZENIE I POCZYTAJCIE NA KOGO PŁACICIE.
Beti
8 miesięcy temu
A pamiętacie pietruszkę po15 zł za kilogram. Nie macie zielonego pojęcia jakie rolnik ma problemy. Do mojego znajomego przyszła inspekcja zostawiła parcha i cała hodowla do utylizacji.W zeszłym roku nie chciał wpuścić konowałów dostał karę finansową i wstrzymane dotacje.WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA.
bEILaUvD
Joker
8 miesięcy temu
ZUS odda max 4000 zł,ale zasiłku pogrzebowego.
eleonora
8 miesięcy temu
a chcesz mieć 15zł chorobowego za dzień bo wczoraj się na .......iłes idziesz do doktorka ,bajer leci i pensyjka też
...
Następna strona